Ženské trápení – neplodnost a potrácení

31.10.2018

Pomoc ženám otěhotnět pro mne byla opravdu výzva, možná i proto, že už jsem sama měla za sebou hned několik takových smutných okamžiků, kdy mi lékaři oznámili, že potrácím a u plodu není akce srdeční přítomna.

Vzpomínám na první ženy, které za mnou přišly s tím, že se jim nedaří otěhotnět… Nejvíc mi v mysli utkvěly ty případy, kdy jsem našla příčinu neplodnosti v patogenech, které osadily sliznici ženských orgánů a bylo je potřeba vyčistit plazmovým generátorem. Ženám jsem také doporučovala odblokovat kostrč, cvičit metodu Mojžíšové a pravidelně se koupat v MeineBase, zásadité soli. Důležitou součástí detoxikační terapie bylo také omezení konzumace pečiva ve prospěch ovoce a zeleniny. V 7 případech se žena vyčistila a po roce oznámila, že je těhotná.

Už nejsem bezmocná
Pak ale ke mně začaly chodit i ženy s jasně diagnostikovanou příčinou neplodnosti. A já jsem v takových případech mohla jen říct: pročistíme tělo, srovnáme páteř a uvidíme, jak to půjde. Chtěla jsem ale více, přála jsem si mít možnost odstranit příčinu, ať už to byla hormonální porucha, polycystická ovária nebo potrácení z autoimunitních příčin. Od roku 2014 tuhle možnost v Biorezoně máme. Díky propracovanému Bicom vzdělávání můžeme průběžně studovat a svou prací za pomoci tohoto přístroje pomáhat při detoxikaci komplexně řešit nejrůznější obtíže daleko rychleji a účinněji. S Bicomem tedy přišla velká příležitost pomoci i maminkám snažilkám splnit jim sen co nejdřív si prožít ten úžasný pocit, když drží po porodu miminko v náručí.

Co hrálo roli
Vrátila bych se ještě ke svým vlastním smutným zkušenostem s mnohačetnými potraty pro ilustraci, co všechno za nimi může být… Zajímavé bylo, že až do třetího z nich mne lékaři ujišťovali, že opakovaně potrácet je normální a že fakt, že jsem přišla o dítě, nemá žádnou příčinu. Po čtvrtém potratu mi lékař oznámil, že plod by nepřežil, protože měl mutaci – vadný chromozom a dál už se víc nevyšetřovalo. Ve chvíli, kdy potrat proběhl popáté, jsem začala panikařit. Po dítěti jsem opravdu toužila, takže jsem se snažila co nejrychleji se vyléčit a vyhledala ty nejlepší odborníky v Praze. Ti zjistili, že jde o autoimunitní proces, kdy se tělo přestane o plod starat a vytvoří si proti němu protilátky, jako by šlo o cizorodou látku. Vyšetření ukázala i na trombofilní mutaci MTHFR. Tu má ale 40 % Evropanů, nicméně se jednalo o další komplikaci, která mohla být příčinou potrácení.
Další nepříjemností, která měla vliv na fakt, že se plod v mém těle nebyl schopen udržet, byla mnohočetná zlomenina pánevních kostí a zlomenina sakrálního skloubení po pádu z osmimetrové výšky v roce 2003. Moje kostrč byla zrotovaná dovnitř a jedna noha o 2 cm delší než druhá. Trpěla jsem také na záněty močového měchýře a chronické výtoky, dělaly se mi ovariální cysty až pět centimetrů velké, které mě pravidelně bolely tak, že jsem párkrát bolest nevydržela a musela skončit v nemocnici. Špatná cytologie a myom jen dokreslovaly celé tohle dílo zkázy.

Sama proti sobě
Ano, kdo si říkáte, že moje vnitřní žena byla chudák hodně potlačená, máte pravdu. Já byla ale tak hluboce zaměřená na cíl, že jsem kromě sérií vyšetření neváhala podstoupit ani roční léčbu kortikoidy a dalšími léky, která s sebou nesla celou řadu komplikací v podobě obrovské únavy, depresí, úzkostí a těhotenské cukrovky nejen před otěhotněním, ale samozřejmě i v těhotenství.
Dnes vím, že se to mohlo obejít i bez kortikoidů, kdybych věděla o možnostech detoxikace pomocí přístroje Bicom. Proto také píšu tenhle článek, chci pomoct nejen ženám, ale i jejich partnerům, kteří neví, jak s detoxikací před otěhotněním začít, nebo těm smutným, které už neví co podniknout, aby se mohli těšit na vlastního potomka.

Celý článek najdete v tištěné Nové Regeně.

You Might Also Like