Vědomé početí a komunikace s dítětem které chcete počít

30.5.2013

O přípravě na vědomé početí jsem se zmínila ve dvou předchozích článcích. Co tedy dál? Početí samotné se stává akutním tématem a mnohdy ne jednoduchým „úkolem“ pro dnešní páry. Má to souvislost se současným životním stylem, kde je i možnost asistence u reprodukce. Ráda bych se tady malinko zastavila, protože je nutno osvětlit co vlastně početí vede k tomu, aby se stalo. Ve školách se dodnes učí, že jakmile je vajíčko zralé, je oplodnitelné a tedy „hrozí“ oplodnění ve vhodném či méně vhodném období. K tomu je však nutno dodat, že ženské vajíčko má nejneproniknutelnější obal v celém ženském těle a jenom tak se do něj něco „neprodere“. K vajíčku se může dostat mnoho spermií a nic se nestane. Spermie umře. Nebo se oplodněné vajíčko neuchytí a menstruace je silnější a delší, aby se vše vyčistilo. Někdy, i když si to žena i oba rodiče přejí, miminko nepřichází.

Co dovoluje početí, aby se stalo?
Pro procítění a pochopení početí jako tvořivého procesu je nutné nové pojetí paradigmatu tvorby. Početí nedělá spermie – neproniká do vajíčka jen proto, že se k ní dostala. Není to tak, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Toto přesvědčení by znamenalo, že první muž který se ženě dvoří má automaticky právo s ní „spát“, vzít si ji… bez toho, aby si ji získal. Dobře víme, že to tak není. Že cesta k ženskému srdci je klikatá 🙂

Vítěznou spermii si vybírá vajíčko svou inteligencí ženského principu. Stejně jako žena si rozpoznává toho pravého partnera pro společný život, tak i vajíčko rozpoznává tu pravou spermii pro nový život.

Magické „TO“
Je to inteligence ženského principu, která zareaguje na „vysněnou“ spermii a něco se mezi nimi začne dít. Tak, jako je to u milenců – to nepopsatelné „TO“, co mezi těmito dvěma jiskří, proudí, přitahuje, pulzuje, popuzuje k činnosti se spojit. Toto „TO“ má původ ve vyšším záměru života, který se ta která duše rozhodla v životě naplnit. Toto „ TO“ se děje i mezi vajíčkem a spermií když se potkají ty pravé pro početí. Energie „TO“ mezi nimi dovolí, aby se vajíčko zamilovalo, odevzdalo, změkčilo svůj obal a pohltilo spermii jako děloha pohlcuje ve vášni penis svého milence, který si to užívá na všech rovinách. Milence, který dokáže v ženě „zemřít a znovu se zrodit“. To je to,co udělá spermie ve vajíčku, „zemře“, aby z něj začal kvést nový život.

Magické „TO“ je specifický druh energie, který tvoří přirozený život od počátku až do poslední chvíle, než se cesta naplní. Pokud tam tohle magické „TO“ není, nic se nestane. Ani mezi lidmi ani mezi vajíčkem a spermií.

Početí při násilí
Nabízí se otázka, jak je tedy možné, že dochází k početí i u znásilnění, u sexuálních spojení, kdy žena je vzata násilím, pod hrozbou, nebo taky u ICSI? (ICSI je jedna z metod reprodukované asistence, která spočívá v oplodnění vaječné buňky zavedením jediné spermie do nitra buňky). Všechny tyto „metody“ mají společného jmenovatele a to je násilí. Buď je žena násilně přinucena k sexu, nebo je vajíčko propíchnuto v laboratoři a je do něj vpravena spermie, kterou vybere lidský odborník jako tu nejvhodnější. Mužský element (fyzická síla, logika, vyhodnocovací tabulky…) se tady postavil do nadřazené role a rozhodl o vůli ženského elementu (ženy i vajíčka), které pak nese fyzické následky (těhotenství) této volby a mění se tak život ženy i vajíčka (dítě, mateřství…).

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like