Příprava na Vědomé početí – 2. část

23.4.2013

aneb co dělat pro vědomé početí svého potomka.

 Rady jsou platné pro oba budoucí rodiče matku i otce stejnou měrou.

Detoxikace = Vnitřní očista těla
1. úspěšným krokem k zdravému tělu dnešního civilizovaného člověka je detoxikace. Vyberte si svoji vlastní metodu a očistěte celé tělo od parazitů, mikrobů, těžkých kovů atd. Vhodné je projít všechny hlavní orgány: játra, ledviny, žaludek, plíce, srdce, střeva, pohlavní orgány, krev… Detoxikačních metod je mnoho. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit: ZAPPER, který funguje báječně, musí se aplikovat opakovaně a upravit při tom stravu na lehce stravitelnou. Pak je výborné užívání MMS, dle dávkování Jima Humbla v jeho knížce „MMS-nemoci léčit jednoduše“. Moje zkušenost je skvělá i s hladovkami, kde je dobré taky postupovat dle postupů na webech pro fandy hladovek. Praktikuji taky očistu střev, jak klystýr prováděný doma jednoduše – do nádoby určené ke klystýru koupené ve zdravotnických potřebách naliji filtrovanou vodu tělesné teploty se špetkou soli. Postupy jsou na webu, nebo v knížce Jiřího Janči „ Sám sobě lékařem“. Pak existuje jogínská technika výplachu celých střev šankhaprakšálana, také dělám a doporučuji. Je jednoduchá a funkční. Ještě se mi osvědčila řízená detoxikace kapkami podle Mudr. Jonáše, kterou jsem praktikovala intenzivně 12 let. Očistné kůry doktorky jménem Hulda Regehr Clark mohu také doporučit z vlastní zkušenosti. Makrobiotická strava má mnohé skvělé zásady, čistí a léčí. Živá strava léčí, vitalizuje a očišťuje. A je spousta dalších metod, které vám možná sednou lépe. Dejte na svůj cit a intuici při výběru. Ať vás motivuje vědomí, že to čeho se zbavíte vy, už nebudou muset řešit vaše děti, které počnete. A naopak, to co trápí vás (alergie, opary, viry, bakterie…) bude nejspíš trápit i vaše děti. Ale nemusí, pokud si dáte záležet před početím na své očistě. Tato očista trvá i několik let a v podstatě nikdy úplně nekončí. Takže začněte už dnes. Není na co čekat.

Lehká a živá strava
Důležité je nejenom detoxikovat tělo od různých nánosů, ale rovněž změnit jídelníček. Tělo se v tomto procesu silně zbavuje škodlivin a potřebuje jídlo, které ho v tom podpoří. Je to jídlo lehce stravitelné a  živé, bez chemie, pěstované na sluníčku. 3 jídla denně úplně stačí a mezi tím nic. Žádné svačinky. Jezte až když máte hlad a pořádně jídlo kousejte v puse až na kašičku. Tuto očistu doporučuji jenom v rámci přípravy na vědomé početí, kdy je na to čas a prostor dát všechnu zátěž z těla ven. V průběhu těhotenství NE! Na očistu je už tehdy pozdě. Cokoliv byste chtěli eliminovat z těla ven, jde přímo k miminku. Proto je tak důležité udělat očistu společně, společně jako pár, ještě před početím. A ta lehká strava vám pak vydrží i do těhotenství a vaše děťátko bude o to zdravější už v bříšku. Ideální je mít vlastní vypěstovanou zeleninu. Je to možné. I ve městech se dá pěstovat zelenina na balkóně, v malé zahrádce, nebo si rovnou dopřejte větší ekozahradu a klidně rodový statek, což vaši rodinu kompletně uživí, když se naučíte jak se to dělá permakulturním způsobem. Anebo si najděte místního farmáře, který pěstuje zdravé plodiny a odebírejte od něj. Po internetu lze objednávat biobedýnky. Všechno má řešení, když máte dostatečně silnou motivaci. S vegetariánstvím a živou stravou jsem začínala v roce 1990, kdy opravdu skoro nic nebylo a všichni na mě zírali jak na blázna. Dneska je krásné, možné a pořád snadnější stravovat se zdravě. Protože stále víc lidí to chce a rozumí svému tělu!

Důležité aminokyseliny/ krevní skupina 0
Maso je pořád téma, i když vegetariánství je už normou. Všechno co jíte tvoří půdu pro tělo vašeho dítěte. Maso je plné stresu, strachu, hormonů a antibiotik, snižuje sexuální touhu a naopak zvyšuje agresivitu. Velikým argumentem pro masožravost je ten, že krevní skupina 0 je závislá na mase a nemůže s tím přestat. Já jsem jasným důkazem, že to není pravda. Mám tuto krevní skupinu a nejím maso už 23 let. Pro překonání závislosti od masa mám jeden typ, který je užitečný pro všechny, kdo chtějí získat aminokyseliny z potravy. Maso je údajně obsahuje, ano, ale v syrovém stavu a ve formě pro lidské tělo nevstřebatelné.

You Might Also Like