Kosmetika z jarních květů

6.5.2012

Sluneční paprsky už dokonale probudily naši přírodu ze zimního spánku a na každém kroku nás obklopují květy rostlin, stromů a keřů. Jsou nádherné, voňavé, ale i zkrášlující. A právě o tom si povíme v dnešním článku.

PRVOSENKA
Prvosenku můžeme použít na všechny typy pokožky. Kůži tonizuje, projasňuje a osvěžuje.

Prvosenková pleťová voda
Dvě lžíce petrklíčových květů zalijeme 2 dl vroucí vody a necháme 20 minut louhovat, potom přecedíme a můžeme použít k oplachování obličeje, dekoltu i rukou. Prvosenková voda má tonizující účinky.

Prvosenkové tonikum
Jednu hrst petrklíčových květů zalijeme 3 dl 60 % lihu. Vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat, nesmíme zapomenout denně protřepávat. Poté scedíme a nalijeme do sklenice. Takto získáme koncentrát, který musíme ještě rozředit. Na 2 dl destilované vody dáváme 1 polévkovou lžíci základní tinktury. Petrklíčové tonikum pleť zklidňuje a osvěžuje.

Prvosenková koupel
3 hrsti květů prvosenky (můžeme použít i sušenou) přelijeme 3 litry vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Pak scedíme a hotový nálev přilijeme do vody ve vaně. Léčivá koupel by měla trvat 15 minut. Potom je dobré se zabalit do osušky a ještě nějakou dobu relaxovat.

JABLOŇOVÉ KVĚTY
Květy jabloní jsou vhodné pro citlivou, podrážděnou a unavenou pokožky, osvědčily se mi i při léčbě kožních neduhů.

Regenerující pleťová voda
Dvě lžíce jabloňových květů zalijeme 2 dl vroucí vody a necháme 20 minut louhovat, potom přecedíme. Tento kosmetický přípravek má velmi regenerující účinky.

Pleťová maska z jabloňových kvítků
Potřebujeme: 2 lžíce květů jabloně, 2 lžíce tučného tvarohu, 3 kapky citrónové šťávy, půl lžičky tekutého medu Všechny uvedené ingredience společně rozmixujeme, vzniklou směs nanášíme na obličej a dekolt a necháme 20 minut působit. Poté opláchneme.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like