Konopí je lék – migréna

7.10.2011

B olí vás z toho hlava?
Ve třetím příspěvku o léčivém konopí bych si dovolil začít velmi důležitou aktualitou, která se bude br zy dotýkat mnoha občanů.

Možná jste v médiích zaznamenali zprávu, že poslanci vážně uvažují o legalizaci konopí pro nemocné a předsedkyně parlamentu po letech zarputilého mlčení k mrzačení nevinných lidí léčících se konopím dojemně říká, už ani den utrpení, je potřeba okamžitě jednat. Je to však pravdivé asi tolik, jako sametová revoluce bez režie StB.

Možná jste rovněž zaznamenali, že chrabrá prostějovská policie již potřetí sklidila léčivé konopí z výzkumnické farmy v Ospělově, kde od roku 2008 pěstujeme léčivé konopí pro nemocné ve v ýzkumném programu Konopí je lék a soudy, státní zastupitelství a police nevědí, co s tím mají dělat. Nepřestaneme a nezačneme najednou lhát.

Předně je třeba řící, že pěstovat konopí je legální a jde jen a jen o mediální triky s veřejností a šíření poplašných zpráv politiky, že občané jsou nesvéprávné ovce.

Ve věci práva občanů na vědu a výzkum a svobodu léčby garantovaných nejvyšším zákonem země rozhodne v kauze „Konopí je lék x Česká republika“ do konce roku Nejvyšší soud. Věříme, že NS potvrdí právní názor, že není v souladu se zákony, mezinárodními úmluvami a ústavou demokratické země zdravotně mrzačit, zneuctívat, okrádat a kriminalizovat nevinné spoluobčany jen kvůli krytí drogové a farmaceutické lobby. Neplatnost zákona o návykových látkách z hlediska evropského práva celý Kocourkov dokresluje a způsobí miliardové škody na rozpočtu.

Představa, že by lidé mohli zdarma rozvíjet a sdílet receptury a pěstovat si na vlastní zahrádce léčivé konopí je totiž pro „obchodníky se zdravím“ nepředstavitelná, přišli by o miliardy.

Dnešní náhlý zájem o nemocné není konán v zájmu nemocných či vědeckého v ýzkumu, ale jen pro lobby obchodníků maskovanou náhlým soucitem politiků.

Celá dnešní ne/debata o léčivém konopí je dokladem, jak opět občany obelstít, aby nakupovali minimálně účinná konopná léčiva v lékárnách od farmaceutů jako např. Sativex, kdy vás léčba stojí zhruba 15 tisíc korun měsíčně, anebo si pod hrozbou trestu za pěstování musíte na černém trhu koupit bez jakékoliv záruky mnohdy velmi toxickou marihuanu nebo výtažek.

Kdo na to doplatí? My všichni. Nejvíce však mládež, senioři a především nemocní lidé.

Mnozí z nás vidí denně kupovat mládeží toxickou a koncentrovanou marihuanu od dealerů s tvrdými drogami, namísto, aby mládeži nařídili seniorům a nemocným vypěstovat konopí a svo – lili část za odměnu nechat pro „poznávací výlety“ mládeže – pochopitelně přiměřeně a nejlépe v rámci rodiny a reflexí celého jednání. Pokles užívání marihuany mládeží by však byl rapidní! Zakázané ovoce nejlépe chutná

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like