Feng shui pro život Létající hvězda v roce vodního draka 2012

2.2.2012

Jistě jste slyšeli a četli o roce 2012 leccos, my se nebudeme řídit ani dohady, ale fakty tabulek starých čínských mistrů. Už na konci roku se ukáže, jak to dopadlo a kdo měl pravdu…

Poslední rok vodního draka byl v roce 1952, právě před šedesáti lety. Jestliže si chcete udělat představu o tom, co by se mohlo v tom letošním roce stát, podívejte se do historie. Rok 2012 nebude moc stabilní, nicméně pokud si ošetříte východní, západní a severovýchodní oblast svého domova, pro kariéru a vztahy to vůbec nemusí být nejhorší.

Energie, v níž se ponese celý rok, bude dračí. Drak je velkorysý, vidí věci v širších souvislostech, je to takříkajíc „studijní typ” a v Číně je symbolem úspěchu a štěstí. Zrozenci tohoto roku dlouho žijí, jsou úspěšní a majetní. Pro tento rok dostane drak, jehož přirozenost je jinak dřevo, do vínku vodu. Voda nemá tvar, pronikne všude. Voda, to jsou emoce, empatie, moudrost, ale také strach. Jinová voda, to je třeba tichý močál, ale s takovým klidem v roce 2012 počítat nemůžeme – vládnout bude jangová voda, a ta už je pěkně divoká a nespoutaná. Drakovou přirozeností je pohyb – v oblacích. Čekat tedy můžeme, že se z vodních hlubin (podvědomí, emocí, strachů, moudrosti) leccos vynoří. A samozřejmě můžeme čekat, že bude v pohybu také voda jako taková. Leitmotivem našeho života se stanou principy, řád, systém. Běda tomu, kdo je nebude dodržovat. V tom případě nastane boj a nebesa nám ukáží, kdo má v jangové sféře větší slovo. Letos se nevyplatí ani “malá domů” a dělání věcí pouze pro peníze. Bohatství a prosperita budou celý rok vystaveny negativnímu působení. A nejen ono – také o zdraví budeme muset pečovat víc než kdy jindy. I proto bychom letos neměli nad působením létající hvězdy jen furiantsky mávnout rukou s tím, že to nějak vždycky dopadlo, tak proč ne letos, že? Stále víc se zanořujeme do dvanáctiletí země (to začalo před čtyřmi lety rokem hliněné krysy). Země totiž, narozdíl od předcházejícího dvanáctiletí ohně, nám nepromine nic, co nestojí na pevných základech. Na co stačilo v ohnivém dvanáctiletí nadšení, to už dnes nikomu neprojde. Země nám rychle sundala z nosu růžové brýle a čím dál víc nám ukazuje realitu takovou, jaká je. No, není to občas nejpříjemnější, že? Moje rada je – udělejme si letos ve všem pořádek. A začněme se starat o to, co a jak jíme. Naučme se jíst tak, aby jídlo nebylo jen výživou, ale lékem. Pokud to uděláte, dobře využijete energie, které vám letošní rok nabízí.

 

You Might Also Like