Bosenské pyramidy

24.6.2015

Začátkem dubna letošního roku se skupina nadšenců vydala na průzkumnou cestu za poznáním. Celkem sedm lidí včetně mne. Cíl cesty? Bosna a její nedávno objevené pyramidy.

Už v dětství jsem přečetl řadu knih o pyramidách, faraónech a záhadách kolem nich. Nikdy se mi příliš nechtělo věřit tomu, že pyramidy jsou hrobky, neboť se domnívám, že faraóni a jejich kněží byli velmi vzdělané a duchovně vyspělé bytosti. Proč by tedy plýtvali energií svou a pracujících na něco takového, jako je hrobka?
V roce 2005 při návštěvě muzea ve městečku Visoko (20 000 obyvatel), ležícím 30 km severozápadně od Sarajeva, spatřil doktor Sam Semir Osmanagich, profesor Americké university v Bosně a Hercegovině, který je jedním z největších odborníků na pyramidy, něco, co mu vehnalo adrenalin do žil.
Kopec, na který zíral, měl tvar pyramidy. Stačilo jen odmyslet si vegetaci, kterou byl celý porostlý. „Ať sním svůj klobouk, jestli tohle není pyramida,“ tak nějak profesor musel uvažovat, když se pustil do pátrání. To, co následovalo, naprosto předčilo jakákoli očekávání. Nešlo o jediný kopec!
Dal dohromady tým odborníků a začalo proměřování. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak se zrodilo bosenské údolí pyramid, které do té doby považovali místní obyvatelé za zcela přírodní.
Při průzkumu se ukázalo, že pyramidy mají přesnou orientaci sever – jih. Dále se ukázalo, že kopce, které nám zatím neznámá civilizace upravila do potřebných tvarů a potom je obložila pískovcovými a betonovými bloky, jsou přírodního původu. Tyto bloky jsou 4,5 m dlouhé, 1,5 m široké a 45 cm silné. Jejich stěny a rohy mají pravidelných 90 stupňů a váží přibližně 7 tun. Je na první pohled patrné, že je vyrobila ruka inteligentní bytosti.
Tyto sedmitunové desky jsou z betonu, jehož pevnost je až neuvěřitelná. Moderní beton 21. století má pevnost 10–16 megapascalů. Pevnost betonových desek bosenských pyramid má 73–134 megapascalů. Zatím se ví o třech vrstvách těchto betonů položených na sebe. Co je pod nimi? Na to si budeme muset ještě nějaký čas počkat.
Největší pyramida byla nazvána pyramidou Slunce. Svou výškou 220 m a délkou stran více než 360 m daleko předčí i Cheopsovu pyramidu v Gíze s výškou 147 m, doposud označovanou jako největší.
Ve Visoku byla také objevena rozsáhlá síť podzemních tunelů, kterých je podle měření několik desítek kilometrů. Labyrint „Ravne“ propojuje všechny důležité objekty. Z hlavních chodeb jsou vidět po stranách zaslepené další chodby, které ještě čekají na své odkrytí.
Po příjezdu do Visoka bylo Ravne prvním místem, které jsme navštívili, neboť informace o jeho léčivých vlastnostech v nás vzbuzovala touhu „ochutnat“ něco z této uzdravující energie. V podzemí, asi 200 m od východu, byla objevena síň s rozlohou 50 čtverečních metrů a výškou 4 metrů. Tato síň má vyústění do dalších osmi chodeb. Je to vlastně jakási velká křižovatka. Na tomto místě byla naměřena obrovská koncentrace záporných iontů: 43 000/cm3, zatímco venku pouze 1000/cm3. Tak velké množství záporných iontů vytváří prostředí, ve kterém nepřežijí lidem škodlivé viry a bakterie. Po deseti minutách pobytu přestává bolet hlava, ale také záda a klouby.
Při prohlídce podzemí nás průvodkyně zavedla do síně, kde se nachází obelisk připomínající obrovský bochník chleba, který váží asi 4 tuny. Další objevené obelisky váží 7 tun, 20 tun a ten poslední se odhaduje na 40 tun. Tyto „bochníky“ jsou keramické, tedy vypálené z hlíny. Jsou uložené na pevném rovném podstavci a složené ze dvou kusů. Spodní a na něm vrchní jako poklička. Při radarovém proměřování bylo zjištěno, že uvnitř obelisků je dutý válec, který obsahuje krystaly, pravděpodobně křišťál. Tyto obelisky jsou vlastně zařízení, která sbírají energii z podzemní řeky a posílají ji zesílenou dál. Naměřená hodnota této energie je 28 kHz.

Celý článek najdete v tištěné Nové Regeně.

 

You Might Also Like