Blíženci

1.6.2011

Blíženci jsou jako vítr, který vane chvilku sem, vnikne zvědavě dovnitř domu, zatočí se, zavíří a vůně i smítka prachu nese zas jinam. Když zavřete okna, necítíte proudění vzduchu, ani pachy a vůně odjinud. Musí vanout, hladit, fučet, letět dál. Umí napnout plachty, sušit prádlo, rozcuchat vlasy i utrhnout střechu. A nemůžete nic dělat, nejde jej polapit. Znamením Blíženců Slunce letos putuje od 21. května 10.21 hod. do 21. června 18.16 hod. SELČ.

V poslední fázi jara, až do dne letního slunovratu, astrologicky vládne znamení Blíženců. Po stabilizující energii Býka Blíženci opět rozpohybovávají dění vůkol. Býk lpí na hmotě, informace shromažďuje, slouží mu k zajištění blahobytu a pohodlnému životu. Blíženci oproti tomu své ši – roké vědomosti a znalosti předávají dál. Jejich inteligence je propojena s přizpůsobivostí, stále novými nápady, činorodostí, přirozenou komunikační schopností, navazováním kontaktů, zvědavostí, velkorysostí a logikou. Milují společnost, touží po přátelství, a tak stále vyhledávají různé příležitosti k setkání a komunikaci. Rychle myslí a rychle se i pohybují. Umějí se výborně vyjadřovat, hlavně psát, okamžitě vykouzlí chytré fráze, proto se jich mnoho uplatní také v médiích, reklamě a obchodě. Ale mají mnoho všestranného nadá ní, jsou i zruční a vynalézaví. Mohou dělat dvě i více různorodých věcí najednou, a vůbec je to nezatěžuje.

Někteří astrologové prohlašují, že Blíženci nemají ani negativní, ani pozitivní polaritu, ale jako kdyby měli zvláštně dvojakou osobnost. Obecně je toto znamení charakterizováno jako proměnlivé kladné a vzdušné znamení, jemuž vládne planeta Merkur. Někdy jsou jak rozpustilé a roztomilé malé děti, bezprostřední a upovídané, lehkomyslné a raráškovské, vtipkují, povědí kdejakou novinku, a je vám s nimi tak příjemně lehce… ve chvilce se však obrátí, znervózní, mohou být hádaví, nesoustředění a vrhnou se za myšlenkou či jiným člověkem, který právě zaujal jejich zvědavou mysl.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like