Z vašich příběhů – Vitiligo a infekce přenosné hmyzem

29.8.2013

8. 8. 2013
MAIL  ZE SEVERNÍ  MORAVY

Milá paní Bláhová,
našemu  Kubíčkovi se začaly dělat bílé fleky kolem očí a pak i na tvářích. Takže jsem si zas našla Váš článek o vitiligu a poslala jsem ho mladým. Nepohodla jsem se s nimi, ale dceru jsem přesvědčila, aby dětem alespoň dávala pravidelně Vermox, když jim nic jiného nechce dávat. Souhlasila, já ho hned sehnala a dětem se dával dvakrát denně po 3 dny. No a víte co? Kubíčkovi se fleky ztratily! Musím to zaklepat, protože už měl velké bílé fleky, fakt hodně velké, na obou stranách kolem očí a už i na pusince. Začalo to nenápadně, ale časem to opravdu bylo hodně viditelné. Píšu Vám to pro zajímavost, že se bílé fleky po Vermoxu ztratily. Je otázka, na jak dlouho, ale aspoň něco. J.H.

Komentář HB: Vitiligo je způsobeno vlasovcem Onchocerca reticulata, takže nejvhodnější léky jsou Hetrazan a Ivermectin. Vlasovci žijí v lymfě, v cévách, žilním systému, a v podkoží. Poškozují spodní škárovou vrstvu kůže, kde jsou uloženy pigmentové buňky. Zbavit se vlasovce je běh na dlouhou trať, trvá i několik týdnů až měsíců, proto neočekávejte zlepšení okamžitě, kůže se musí zahojit a obnovit v celém průřezu. Pacient si užije hnědé kůže většinou až další sezónu, s novým sluníčkem, kdy je opálení už komplexní. Batole mělo vlasovce krátkou dobu, a koneckonců je to červ s oblým průměrem, proto ho do jisté míry může přechodně potlačit i Vermox. Nemůžeme tu však čekat stoprocentní vyléčení, na každý druh parazita je potřeba užívat správné léky. Všichni si budeme muset do budoucna dávat mnohem větší pozor na bodavý hmyz a osvojit si pravidelné užívání přírodních repelentů. / tea-tree, rozmarýn, vitamín  B-6, pivovarské kvasnice, hřebíček v Alpě atd…./ Při současných změnách klimatu a opakovaných záplavách bude přibývat nemocí přenosných bodavým hmyzem. Jednou jsem počítala všechny infekce, které můžeme dostat od komára, pakomára, ováda, střečka, muchničky nebo klíštěte, a došla jsem k číslu devět. / Borrelie, Babesie, Plasmodia, mikrofilária, FSME, Neisseria meningitidis, Bartonelly, Ehrlichie, Rickettsie….Všechny patří k těm závažnějším. Podle mých měření z posledních měsíců vysvítá, že se tímto způsobem do nás dostávají i pomalé viry. Klienti, kteří už byli vyčištění a zdraví, přicházejí znovu se závažnými potížemi po poštípání komáry a klíšťaty, a kromě jiného jim měřím pomalé viry, které určitě před tím neměli. Hmyz nás propojuje s lesní zvěří, s domácími zvířaty, s cizinci atd…Naše laboratoře dokáží detekovat sotva  borrelii, a to ještě více než 50 % případů je falešně negativních. O ostatních infekcích se nedozvíte, naše laboratoře na ně nemají testery. Po vstupu závažné infekce do těla se aktivují  latentní  zbytky očkování, takže po čerstvé borrelii najednou naměříte polioviry, morbilliviry, rubeolaviry, viry parotitidy a podobně.  Pak se odehrávají ta záhadná dramata, kdy naprosto zdravý člověk z čista jasna končí jako extrémně unavená troska neschopná pohybu, v lepším případě na antidepresivech, v horším na vozíku a s doživotními kortikoidy. Kolik času jsem kdysi strávila měřením rodinných příslušníků mých pacientů s RS! Jak jsme si lámali hlavu, kde se to v těch lidech zčista jasna vzalo? Probírali jsme jídlo i životní styl, na nic jsme nepřišli. Díky naší práci vidíme, odkud vane vítr. Není tu nic genetického, je to prostě  maxidávka několika vážných, primárních infekcí najednou. Infekce se navíc  dostanou přímo do krve, takže obejdou naše běžné obranné vstupní bariéry. Jeden virus, jednu bakterii bychom ještě zvládli. Ale když dostaneme naráz čtyři nebo pět? Říkám žertem, že po takové petardě onemocní i Schwarzenegger.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like

 • Dana Hovorková 29.8.2013 at 18:33

  Dobrý den,
  mému synovi bylo ve 13 letech po návratu z Chorvatska dg.Vitiligo,má ho po celém těle. Dnes již 28 letý s tím zápasí nadále. Prodělal i transplantaci kůže -naočkování pigmentu, léčbu studenou lampou, nic. Jsem odběratelkou Vašeho časopisu a čtu nejnovější článek a vůbec se nedivím,že dosud není vyléčen,neb s cizopasícími červy,co užírají pigmentové buňky nás nikdo neseznámil a neléčil.A to trvá 15 let.Ctu,že viníkem je vlasovec Onchocerca reticulata a léky by byly dostupné,ale kde? Dají se sehnat v ČR nebo v cizině?

  Dále uvádím,že já sama se od r.2011 potýkám s následky boreliozy,chlamýdiemi plicními…dál nevím. Docházím na revmatologii kde mi dg.Reiterův syndrom,jindy Revmatoidní artritidu,..koloběh…potíže mám stále,velké klouby otékají a bolí. Užívám Plaquenil,Medrol, vitamíny skupiny D,čípky na bolest. Jak dále. Jsem i po operaci krční páteře s trvalými ataralgiemi,obstřiky atd.Byl mi doporučen dr.z neurologie preparát MSM, který užívám už druhý měsíc. Zatím nevidím žádný sebemenší úspěch. Poraďte mi prosím ohledně mě i syna jak dále. Jsem z Prahy. Děkuji.D.H.

  • Jana Malá 11.9.2013 at 15:21

   Paní Hovorková, měla jsem podobné problémy a moc mi pomohla p. Bílá a plasmový generátor tak zkuste na tel. 728663966 nebo Zámiš 606909540. Přeji Vám brzy bezbolestný den Malá