Vykládání z nohou aneb Co nohy prozradí o našem zdraví a spokojenosti

4.10.2011

Snaha porozumět sám sobě i jeden druhému, vyznat se v lidech, rozpoznat jejich charakter a předvídat budoucnost je stará jako lidstvo samo. Lidé se odedávna snaží vyčíst z dlaně, tváře a očí minulost, aby pochopili přítomnost a odvodili události příští. I čtení nohou nebo také vykládaní z nohou, chcete-li, se řadí mezi dovednosti, které mají pomoci odhalit profil osobnosti a také pomoci pochopit emocionální reakce a bloky. Vykládat z nohy? To je jako vykládat z karet nebo z dlaně? To je přece nesmysl. Co mohou nohy o mně prozradit!?

A přece – jediný letmý pohled na něčí nohy nám nejen prozradí, zda máme co do činěni s osobou upovídanou, unavenou, přímou nebo diplomatickou, ale také nám prozradí, co se v jejich životě odehrává. Myslím, že většina z nás dokáže rozeznat nohy manuálně těžce pracujícího člověka, velmi vnímaví jedinci rozpoznají nohu šťastnou či smutnou.

Velikost a tvar chodidla, postavení prstů, jejich tvar a délka, barva nehtů, otlaky a deformace, klenba, vlhkost, pach, barva laku na nehty, to vše jsou zakódované informace o lidské povaze, emocích, jednáni a jejich důsledcích.

Jsou velikost a tvar chodila důležité?
Ano, jsou. Jen se podívejte lidem na nohy kolem sebe, jaký je váš první dojem – vnímáte, zda noha je malá, úzká, široká, šlachovitá, nápadně bledá apod. Nadměrně velká noha nebo naopak maličká nožka si o pozornost žádají. Nesoustředíme se na faktickou velikost (vyjádřenou čísly), ale na proporcionální poměr vzhledem k postavě.

Jaký je tedy majitel velké nohy? Je to člověk, který je rád středem pozornosti, vyhledává společnost a je šťastný, když na sebe upoutá pohledy všech přítomných. Mala noha patří člověku pozorovateli. Na večírcích postává tento člověk stranou a pozoruje ostatní. Široká noha vypovídá o člověku, který tvrdě pracuje, chvíli neposedí. Máte-li mezi svými přáteli osobu, která má široké nohy, víte, že čas strávený s tímto člověkem je vždy aktivní, nabitý poznáváním, prací, sportem. Úzké chodidlo je tzv. princeznina nožka, která ráda odpočívá, umí ocenit radosti života. Vidíte, v pohádkách princ hledal svou vyvolenou podle úzké nohy a nevěděl, že tvrdě pracující Popelka má nohu širokou. A tak se minuli.

A co klenba? Vysoká klenba prozrazuje člověka velmi nezávislého, který jen těžce přijímá pomoc od jiných. Dostane-li se do situace, kdy musí akceptovat pomoc, je velmi pravděpodobné, že si myslí, že sám by to udělal jinak a lépe.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like