Variace na jedno téma – vlasovci

4.10.2012

Vážení čtenáři, věnujte pozornost tomuto článku a jeho dalšímu pokračování v příštím čísle Nové Regeny. Toto jsou reálné příběhy, zkušenosti, fotografie. Mnoho z vás může najít souvislosti osobních potíží s uvedenými příběhy a začít úspěšně řešit zdravotní problémy, které často klasická medicína zařadí někam do kategorie „únavový syndrom, alergie, astma, nervová porucha…“ ale reálně pomoci dokáže zřídka…

Tinitus, alergie očí, senná rýma ucpané dutiny, křečové žíly, svědění, ekzémy a pupínky, záškuby pod kůží

Vlasovci jsou v ČR nejfrekventovanější nákazou, promořenost obyvatel osobně odhaduji na 80 %, pražští kolegové nesmlouvavě hlásí 100 % klientů. Není divu – vlasovce přenáší bodavý hmyz, který doma nejsme zvyklí považovat za hrozbu. Vlasovci v místě, kde se nashromáždí, dokážou vyvolat nejrůznější onemocnění. Pět názorných a zdánlivě odlišných příběhů spojuje právě jedna nákaza.

1. příběh – NAPSAL JSEM DOPISY NA ROZLOUČENOU
Jsem muž, 59 let, celý život velmi akční. Měl jsem rodinu, děti, vše v pořádku. Pak jsem odjel do Thajska. Dva měsíce po návratu, v červnu 2010, začalo peklo. Pískalo mi v uchu, točila se mi hlava, bylo mi špatně od žaludku, hrozná únava. Pomyslel jsem nejdřív na letní střevní chřipku, ale neměl jsem teplotu. Nepomohl paralen, ani jiné léky. Kvůli Thajsku mne napadlo nechat se pro jistotu vyšetřit v Centru cestovní medicíny v Praze. Na rozbor krve jsem potřeboval doporučení od obvodního lékaře, jinak jsou testy drahé. Krev, stolice, test na helmintózy, vše negativní. Závěr: alergie. Obvodní lékař mne odeslal na ORL. Následoval rtg krční páteře, CT hlavy kvůli závratím a CT dutin kvůli ucpávání a nekonečnému lepkavému sekretu z nosu. Nasadili mi spoustu léků na alergii, nevolnost atd. To trvalo 1/2 roku. Nevolnost se zhoršovala. V břiše mi vařilo, pálilo mne při močení a stolici. Obvodní mne odeslal Na Bulovku. Opět všechna vyšetření včetně HIV, venerologie, znovu odběry krve a stolice na parazity, vše negativní, závěr: jsem zdravý. Běžně se tato vyšetření pacientům nedělají, mne vzali jen proto, že jsem se vrátil z Asie. Ostatní jsou bez šance. Stejně mi však nepomohli. Dostal jsem léky na úpravu střevní fl óry a potíže se mírně upravily. Následovala kolonoskopie – negativní. Lékař ORL navrhl pobyt u moře, návštěvu solné jeskyně a nakonec vysekání nosní přepážky, aby se dostalo více vzduchu do mozku a tím se odstranilo točení hlavy. Po návratu od moře stav stejný, jen se přidal ekzém. Po měsíčním bezvýsledném užívání kortikoidů už si se mnou paní doktorka na kožním nevěděla rady. Znovu mi nechala vyšetřit krev, HIV atd…vše negativní. Odeslán na psychiatrii s tím, že příčina bude asi psychosomatická. Byl jsem opravdu psychicky na dně. Představte si, že se 2 roky nevyspíte kvůli pískotu v uších – tak silnému, že když jsem si lehl, zdálo se mi, že kolem mne projíždí vlak. Stále se vám točí hlava, stále je vám nevolno. Měl jsem navíc pocit cizího tělíska v oku, několikrát jsem byl u očního a žádal jeho odstranění, samozřejmě jsem byl vyhozen, že tam nic nemám, vymýšlím si a obtěžuji. Nebyl jsem schopen se účastnit běžných rodinných povinností, propadl jsem apatii. Neměl jsem zájem o cokoliv, o návštěvy, přátele, rodinu, sport. Rodina se mi rozpadla, zvlášť když ofi ciálně jsem byl zdráv. Už jsem se smířil s tím, že se to nikdy nezlepší. Napadaly mne myšlenky ukončit život. Napsal jsem dopisy na rozloučenou.

Vnitřně jsem ale cítil, že nějaká příčina být musí a hledal jsem pomoc na internetu. Našel jsem ing. Bláhovou a stručně jí své potíže popsal. Její závěr byl jednoznačný – jde o parazity. Začal jsem podle pokynů užívat albendazol, praziquantel a Ivermectin. Za tři týdny byl výsledek neskutečný. Masivní odchod parazitů, velký objem stolice každý den, točení hlavy téměř ustalo, pískání se zmírnilo. Dokonce jsem začal spát. Celkově je mi podstatně lépe. Antiparazitika kombinuji se zapperováním hlavy, uší a dutin. Uši a dutiny vytírám ivermectinovou mastí, navíc dutiny proplachuji MMS roztokem. Vše, co ze mne odcházelo, jsem zdokumentoval. Fotografi e pro mne byly dost šokující. Koupil jsem běžný mikroskop a hned při prvním zvětšení sekretu z nosní sliznice jsem objevil háďátka. Nedalo to žádnou práci. Proto žasnu, že když jsem já, laik, napoprvé parazity našel, že je neobjevili ani jedni odborníci na parazity v Praze. Hodně jsem přemýšlel o tom, kde se to ve mně všechno vzalo. Záblesky podobných potíží se už objevovaly v minulosti, ještě před cestou do Asie.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like