Vánoce? Načerpejte síly s vitalizační jógou

21.1.2011

Dnes už asi nikdo neví, proč se Vánocům říká svátky klidu a pohody. Možná kdysi takové byly, ale ty časy už nikdo ze současníků nepamatuje – název přežil, obsah se rozplynul. A kdo by po člověku v tomto hektickém období mohl ještě chtít, aby si při shonu našel čas na cvičení, když zbývá tolik práce, a sil se už povážlivě nedostává?

Jenomže jóga není klasický tělocvik, po kterém se odplazíte z fitka domů, a už nemůžete ani zvednout ruku. Jóga vám naopak dokáže dobít baterky a vrátit sílu. A zacvičíte-li si v podvečer, tak vám tak rozproudí energie v těle, že budete moci kmitat po bytě až do půlnoci! Není snad nejlepší motivací pro předvánoční lekci?

Zbavte se stresu
Nejvhodnějším tipem k získání energie pro zimou a stresem vyčerpaný organizmus je systém vitalizační jógy. „Jógové polohy je možné řadit tak, že přinášejí buď uvolnění až útlum, nebo vzpružení a tonizaci,“ uvádí o vitalizační józe její autor, známý český jogín Mirek Čapek. Celá sestava je zaměřená na vyvažování a přijímání – proudění energií Jin a Jang, a s touto energií odchází i stres a únava.

Kdo zdraví slunce, má energii na celou noc
Podrobný popis cvičení vzhledem k prostoru v časopisu neuvádíme, ale celý postup najdete například na internetu. V dynamickém sledu se dá zvládnout i za 12–15 minut, od práce tedy příliš nezdrží a jeho účinky krátký prostoj cvičenci mnohonásobně vrátí v přívalu energie a ve zvýšené efektivitě práce.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like