V březnu nepropásněte Festival Evolution, který nabídne inspirativní přednášky a novinky týkající se zdraví

26.2.2018

Už příští měsíc se Výstaviště v Praze Holešovicích stane Mekkou zdravého životního stylu a osobního rozvoje. O víkendu 23. – 25. března se zde totiž bude konat tradiční Festival Evolution. Těšit se můžete na žhavé novinky více než čtyř stovek domácích i zahraničních vystavovatelů, ale také na bohatou a inspirativní programovou nabídku, ze které si vybere opravdu každý.

Ti z vás, kteří Festival Evolution navštěvují pravidelně, již ví, že se po tři dny můžete těšit nejen na neotřelé expozice vystavovatelů plné originálních produktů a služeb se zaměřením na BIO STYL, ZDRAVÍ, ECO WORLD, ALTERNATIVU a OSOBNÍ ROZVOJ, ale také je pro vás připraven bohatý odborný a inspirativní doprovodný program.

Co vás na festivalu čeká?

Certifikované BIO produkty budou situovány ve Střední hale Průmyslového paláce, v Pravém křídle najdete zase vše spojené se zdravím a také food zónu s bohatým výběrem bio, veggie, vegan, raw, natur a fair trade občerstvení. Levé křídlo se zaplní vystavovateli s ekologickými produkty a službami, najdete tu také stánky zaměřenou na osobní rozvoj a chybět zde nebude ani alternativa.

„Přednáškový sál v Pravém křídle se zaměří na zdraví – můžete se těšit na přednášky o zdravé výživě, detoxu, různých stravovacích stylech i kvalitních potravinách, nebo o přírodní kosmetice. V Levém křídle najdete opět čtyři sály, ve kterých se vystřídají přednášející s různými tématy – od těch, které budou zajímat nastávající i stávající rodiče, všechny, kteří řeší své vztahy, nebo ty, kteří hledají, jak se ve svém životě posunout dál. A jako vždy zde bude také sál určený pro pohybové aktivity – cvičení, tanec, meditaci, jógu… Maminky v Levém křídle uvítají dětský koutek, tvořivé dílničky a celodenní workshopy. Na hlavním pódiu se můžete těšit například na Octavia Rettiga, Calixta Suareze, Petera Jentschuru, Davida Freje, Kalmana Horvátha, Tomáše Rychnovského, Milana Studničku, Jana Mühlfeita a na mnoho dalších,“ říká organizátor Festivalu Evolution Ctirad Hemelík.

evo_0185_web

Prostor dostane tradiční i alternativní medicína

Během tří dnů se na Festivalu Evolution představí lékaři zastupující konvenční či celostní medicínu, prostor dostanou praktici alternativní léčby a dojde i na osvědčené „babské“ rady. Odborníci z řad lékařů poradí, co dělat, když vás bolí záda, máte migrény, nebo se příliš stresujete. Nutriční poradci se zaměří na správnou výživu a doporučí vám, jak se vyhnout rizikům současného způsobu stravování.

Dozvíte se, jak rozeznat opravdu kvalitní výrobky a podle čeho je vybírat. A to své si zde najdou i ti, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně. Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení na festivalu budou také konzultace a poradenství, ukázkové lekce a praktické workshopy.

Naše tipy aneb nenechte si ujít

Ze všech přednášek, které do jedné stojí za návštěvu, doporučujeme třeba přednášku profesorky Anny Strunecké na o bylinách, jejichž účinky v prevenci a terapii duševních nemocí byly prokázány jak tradiční, tak současnou medicínou. Neméně zajímavá bude přednáška uznávané imunoložky profesorky Jiřiny Bartůňkové se zaměřením na možnosti využití zázvoru v prevenci. Dále se můžete těšit na témata jako zásadotvorná výživa, stravou proti zánětu a civilizačním nemocem, dozvíte se také, jak porozumět poselstvím skrytým v potížích s váhou.

Kompletní festivalový program včetně seznamu vystavovatelů najdete na webových stránkách www.evolution.cz.

You Might Also Like