Sovy nejsou tím, čím se zdají být…

2.9.2013

Tento citát ze slavného seriálu Davida Lynche Městečko Twin Peaks, si říkám stále častěji. Za posledních deset dní se stalo mnoho nového a ke mně se dostaly informace, které hraničí s tím, že se sami nabubřele nazýváme Homo sapiens sapiens. Člověk rozumný. Nevím, mám vážné pochybnosti. Všechno je totiž ve skutečnosti jinak…

Celý tento příběh, který bude mít jistě pokračování, vám zde popíšu velmi stručně. Celý časopis je nyní již hotový a čeká se pouze na tento poslední článek. Myslím ale, že mnoha lidem ukáže, jak hanebné a nepoctivé je jednání lidí, kteří jsou voleni občany svých zemí.

Před deseti dny jsem se vracel z krátké návštěvy Brna po naší „skvělé“ dálnici D1. Jsem rád, že mnoho let platíme všichni dálniční známky a peníze z těchto známek jsou skvěle využívány… Ale všechno zlé je pro něco dobré. Na jednom úseku se kolona zastavila a já si víceméně z nudy pustil na telefonu z Youtube jeden příspěvek Igora Chauna o jisté Agnes, která bojuje s rakovinou. Ten příběh mne tak oslovil, že jsem ihned Igorovi poslal zprávu a o několik dní se s ním u Agnes sešel. O co jde? O lék, který je zde již přes 30 let a má účinnost na rakovinu 80 %. Procenta, o kterých se jakékoliv chemoterapii či jakémukoliv sofi stikovanému smrtícímu ozařovacímu stroji může jen zdát. Za tímto lékem, který jeho tvůrce pojmenoval UKRAIN, stojí obrovské množství práce a geniální člověk.

Tím člověkem je Dipl. Ing. Dr. Dr.h.c. Wassil Nowicky. Člověk, který je velmi respektovaným vědcem, člověk, který svůj život zasvětil pomoci druhým, člověk, který se před několika desítkami let také velmi ostře obořil na šéfa tehdejší KGB, Jurie Andropova. Tomu kdo zažil tehdejší dobu, musí být jasné, že pan Nowicky je nebojácný a přímý člověk.

Wassil Nowicky je držitelem stovek patentů, velmi respektovaný chemik a matematik, je to všeobecně velmi vzdělaný člověk. O to smutnější je jeho příběh, který má ale stále nadějný konec pro nás, pro celé lidstvo. Doufám, že tento krátký článek, který píšu ve stresu, neboť termíny tiskárny jsou neúprosné, přispěje ke zvednutí solidarity a hlavně zájmu o lék UKRAIN.

Již za komunismu se na intervenci tehdejšího rakouského předsedy vlády odstěhoval Wassil Nowicky za svou ženou do Vídně, kde dosud žije. Výsledkem mého setkání s Igorem Chaunem a s Agnes byla cesta do Vídně za panem Nowickým. Jeli jsme tam koupit Ukrain pro Agnes, a při té příležitosti také natočit rozhovor. Cestou jsme si připravovali otázky, které panu Nowickému položíme. Jedním z nich byla také otázka, zda by nám řekl jména známých lidí, kteří se Ukrainem léčili. K tomu ale později…

Když jsme do Vídně po 6 (!) hodinách (na D1 se boural most) přijeli, přivítal nás pan Nowicky se širokým úsměvem. Hned mi bylo jasné, že je to opět jeden z lidí, o kterých nebude žádná pochybnost. To se při rozhovoru potvrdilo, neboť pan Nowicky má vše pečlivě evidováno. Rozhovor trval téměř pět (!) hodin. V příštím čísle Nové Regeny vám přinesu podrobný popis návštěvy, nyní jen ve zkrácené verzi.

Hned na začátku jsem se zeptal pana Nowického, co mu to visí na jedné ze stěn salonu, kde jsme seděli. Na dokumentu byl obrázek papeže Jana Pavla II. s nějakým textem. S klidem odpověděl, že papež patnáct let před svou smrtí onemocněl rakovinou prostaty. Vyléčil ho UKRAIN a na stěně visí osobní požehnání Jana Pavla II. panu Nowickému a jeho rodině. To byla odpověď na naši otázku, kterou jsme už potom ani nepoložili. Ptám se tak, jak jsme se ptali všichni při zpáteční cestě domů. Jak to, že Jan Pavel II. neoznámil, že je zde lék na rakovinu? Že se s ním osobně vyléčil! Potvrzuje to dohady,…

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like