Sedm kroků k proměně těla i mysli

28.11.2014

Chcete-li změnit své proporce, přijměte nejprve současný stav se vším všudy. Stanovte si cíl a na své talíře i do své mysli vneste trochu řádu. A všechno pak zabalte do lásky k sobě.

Váš cíl musí být reálný a splnitelný
Přijměte současnou situaci, učiňte rozhodnutí a stanovte si reálný cíl. Nemá smysl toužit vypadat jako dlouhonohá Francouzska vážící 55 kg, když víte, že maminka, babička i prababička byly držitelky kyprých slovanských tvarů. Přijměte, že proporce vašeho těla nemusí odpovídat diktátu moderní doby. Byla vám dána určitá genetická výbava, na druhou stranu ale nezůstávejte obětí rodových dispozic. Ctěte i svoji jedinečnost. Stanovte si v reálném čase reálný cíl. Pokud chcete ubývat na váze, ubývejte pomalu. Dvě kila za měsíc bohatě stačí. Rychlá změna totiž obvykle nemá dlouhého trvání. Určitou dobu jste jezdili určitým směrem, teď je potřeba vyjet koleje směrem jiným. I obyčejné plnění nákupních košíků jinými položkami vás bude na začátku stát trochu energie navíc. Také změna vnitřní nahrávky, tedy vytvoření nových neuronových spojů v mozku nějaký čas zabere. Dejte jí prostor alespoň 21, lépe 40 dní. Na začátku se obrňte trpělivostí, vůlí a přiberte na pomoc lásku, hlavně tu k sobě.

Začněte se vnímat pozitivně prostě hned teď
Možná nemáte dokonalé proporce, možná máte větší bříško a celulitidu a nepodobáte se modelkám v časopisech. Každý z nás má v sobě vnitřního kritika. Do jisté míry je i pozitivním hrdinou v našem životním příběhu. Díky němu jste se i rozhodli, že je na čase něco na svém těle i mysli změnit. Svou práci již odvedl. Jste na cestě, kroky v realitě podnikáte, proto ho s láskou požádejte, aby teď nezasahoval do děje. Naopak si zavolejte na pomoc vnitřní archetyp, který vás podpoří. Představte si, že jste sama sobě nejlepší kamarádkou. Kamarádkou, která se snaží vyzdvihnout vaše přednosti. Možná jste držitelkou milého úsměvu, bohatých vlasů nebo máte hezký tvar dlaní. Oceňte jednoduše všechno, co na svém zevnějšku ocenit můžete. A hlavně nezůstávejte jen u zevnějšku. Uvědomte si, že krása vnější je podmíněna i krásou vnitřní. V moudrých knihách se praví, že nejdůležitějším vztahem, který máme, je ten k sobě. Pokud se k sobě začnete chovat s láskou, pokud se začnete podporovat, začnete i přirozeně zářit. Vnitřní změna nutně přináší změnu vnější. Budete přitahovat do své reality jiné vztahy, jiné situace a jiné příležitosti.

Mezi první konkrétní kroky může patřit pohled do zrcadla bez komentářů kritického hodnotitele. Zkuste se nahlas pochválit. Můžete napsat i seznam všeho, co na sobě oceňujete. Oceňte i svoji snahu projít proměnou. Můžete zkusit i sepsat, za co jste ve svém životě vděčná. Vibrace vděku se dotýká našeho srdečního centra, a tak můžeme vytvářet pozitivnější vztah se svým okolím a cítit propojení s Vesmírem či Bohem, chcete-li.

You Might Also Like