Revmatická artritida v souvislostech

15.3.2011

Srovnávací studie I.

Před sedmi lety jsem se pokoušela pomoci kamarádce: ráda chodila, lyžovala, cestovala. Začaly ji bolet klouby. Bolest jí brala chuť do života. Revmatoložka stanovila revmatickou artritidu. Kamarádka byla racionální, pozitivní a pohodová optimistka, nechtěla brát zbytečně analgetika a bolest statečně přemáhala. Hledaly jsme příčinu potíží.

Naměřila jsem borelii (častá, u bolestí kloubů hledáme na prvním místě). Také chlamydie jsou u kloubů běžné. U artróz a artritid jsem pravidelně sledovala kyselinu močovou a soli organických kyselin. To všechno kamarádka měla, ale zatímco u jiných klientů s bolavými klouby se po detoxikaci dostavila úleva, u ní byla jen krátkodobá a nevýrazná. Pokud byly klouby oteklé a někdy i na omak teplejší, musel v nich ( nebo kolem v kloubních váčcích) probíhat zánět. Horší bylo stále pravé koleno, celá pravá noha byla silnější. Vše jsem zapisovala a porovnávala společné prvky měření za delší období. Když se časem v kloubech, v burzách, nebo v ledvinách ukázala stopa nové infekce, jásala jsem, že teď už to je určitě ono. Postupně jsem z kloubů a ledvin čistila EBV, streptokoky a stafylokoka, enterobakterie, gramnegativní bakterie, leptospiru atd. Čas od času jsem se musela vrátit k borrelii a chlamydii. Napadalo mne, že se chlamydií nezbavíme, dokud nebude detoxikovat i její muž, ten však spolupráci odmítl. Nikdy mne nenapadlo hledat parazity (kromě toxoplasmózy). Jakmile klientka s detoxikací skončila, klouby se o dost zhoršily. Začala jezdit k lékaři-specialistovi na ajurvédu. Změnou stravování nezdravě zhubla. Lékař navrhl enzymatickou léčbu za desítky tisíc, trvala několik měsíců a měla efekt. Klouby téměř nebolely, klientka se mohla vrátit k normální činnosti a těšila se, že se vše ještě zlepší. Jakmile však s terapií přestala, klouby bolely dál. Psychicky ji to ničilo. Navrhla jsem kryoterapii, podstoupila ji a libovala si. Mráz na delší dobu ulevil kloubům a psychický stav se zlepšil. Sama vnímala, že psychika a klouby jsou těsně spojeny, jako by se problémy přelévaly z kloubů do hlavy a opačně. Když více bolely klouby, deprese byla snesitelnější. V psychickém stavu k neunesení klouby jakž takž chodily. Přidaly se rodinné problémy a propukla těžká deprese: kamarádka ležela bez chuti vstát a cokoliv dělat. Ajurvédský lékař zařídil výškrab kloubního výpotku, což pomohlo na více než rok. Po čase se však znovu dostavily bolesti. Nakonec dobrovolně navštívila i psychiatra, bere antidepresiva. Klouby bolí dál…

17. 9. 2010
PSORIATRICKÁ ARTRITIDA
Lékař středního věku, 2–3 roky s trvalou bolestí kloubů, která se stupňuje. Kromě kloubů bolí svaly, úpony, páteř a trapézy. Bolest ho nenechá spát, bolí každý pohyb. Žádné vyšetření nevysvětlilo příčinu: 3 x se testovala borrelie, chlamydie s negativním výsledkem, dokonce metodou Western-blot a PCR. Klient je psoriatik, jeho artritidu tedy zařadili jako psoriatickou. V minulosti trpěl opakovanými angínami, bolest kloubů začala po vytrhnutí mandlí. Vytestovala jsem Borrelii vincenti, která způsobuje tzv. Plaut-Vincentovu angínu. Tento druh drobné borrelie byl zřejmě důvodem chronických angín, po vytržení mandlí se založiskovaná latentní borrelie dostala do oběhu. Po měření si klient nechal udělat nové testy pražskou referenční laboratoří – borrelie potvrzena hraniční. V kloubech měl také silně chlamydie, poměrně vysokou hladinu kyseliny močové (testy KM 380 – pro lékaře pod normu, pro nás alarm!), organické soli a pár dalších běžných bakterií (grampozitivní koky, hepatitidu B, z parazitů motolice, améby, hlísty, toxoplazmózu, Dirofilaria repens, méně D. immitis). Vzorkem ivermectinu mohu kontrolovat správnost měření. Ke kloubům, k psoriáze i k celému organismu vyšel ivermectin pozitivně a silně. Klient užíval dvě kúry na klouby, páteř, borrelii, chlamydie, míchu, koky, soli, kyselinu močovou. Několik dní bral milurit – subjektivně bez efektu. Antibiotika přinesla mírnou úlevu. Během ATB detox přerušil. V prosinci přivezl na měření manželku, které asi ½ roku začínají tytéž bolesti kloubů. Chraptí, má načaté hlasivky, zasaženy drobné klouby rukou a nohou, bolí ji ramenní kloub. Oba její bratři mají dnu. Ač jsem čekala chlamydie, žena měla v kloubech a v krku Borrelii vincenti! Nemá filária. V kloubech dále Gplus koky, KM, soli nemá. Dostala kapky na ledviny, klouby, Borrelii. Kontrola manžela: ATB ještě nedobral, kapky vybrané sotva z poloviny. V kloubech nadále borrelie vincenti, méně chlamydií, slabší KM a slabší soli. Po jedné tabletce ivermectinu filária stále přítomna. Kyselina močová klesla po miluritu na 290, hladina stále vysoká. Za 3 týdny se manželka po kapkách a ATB zlepšila, také nemá chlamydie, soli, ani filária! Muž se řadu měsíců řádně nevyspal, je odhodlán pustit se do biologické léčby. Antihelmintika prozatím odložil.

REVMATICKÁ ARTRITIDA II
Žena ( 55) přišla na druhou kontrolu po čištění borrellie a chlamydií z kloubů, odstranění biosoli a KM. Úleva nastala, ale nijak přesvědčivá. Po dobrání léků se vše vrátilo téměř do původního stavu. Žena měla za sebou kompletní odčervovací kúru, zbyla jen filátka – především vlasovec podkožní (mízní). Zdůrazňovala, že ji nebolí jen klouby, spíše měkké tkáně kolem nich, šlachy a vazy stejně jako klienta s psoriatickou artritidou. Šokovalo mne, když jsem u ní filária našla přímo v kloubech a burzách, protože jsem je dosud měla zafixována jen ve spojitosti s oběhovým a mízním systémem, s plícemi a podkožím. Bavily jsme se o souvislosti RA s depresí. Potvrdila, že při kontrole u revmatologa vyplňuje dotazník s otázkami, zda netrpí depresí. Vzpomněla jsem si na řadu předchozích klientů s filáriemi, kteří už byli na antidepresivech, nebo trpěli depresemi, nespavostí či úzkostmi na různých úrovních. Opět jsem kontrolovala ivermectin k diagnóze RA, kloubům i šlachám. Reakce jednoznačně pozitivní, měřením potvrzeno, že filária spouštějí autoimunitu.

[hidepost=0]

ATOPICKÝ EKZÉM, SUCHÁ KŮŽE, PRASKÁNÍ BŘÍŠEK PRSTŮ
Studentka veteriny s atopickým ekzémem a praskáním bříšek prstů. Úplně zdravá, žádná bakterie, vir, plíseň, žádný parazit, jen Dirofilaria repens. Dívka trpěla podivnými tachykardiemi, z ničeho nic se jí rozbušilo srdce. Kardiolog udělal echo a sono, nic nenašel. Naznačil, že v tomto věku žádné potíže se srdcem ještě mít nemůže, ať si nevymýšlí. Navrhoval jí antidepresiva. Pomohla mi vysvětlit jinou záhadu – praskání bříšek prstů. Dalšímu klientovi bříška prstů praskala do krve. Byly chvíle, kdy se nemohl podepsat, aby nepotřísnil papír. Měl bohatou sbírku všech možných patogenů i parazitů, nepřišla jsem na přesnou příčinu. Čistili jsme vše možné, prsty praskaly dál. Měl také dost vysoký tlak. Podezřívala jsem postupně borrelii, plísně, hlísty, motolice, vlasovce. Klient se uzdravil poté, co začal zapperovat – zlepšil se mu i tlak. Studentka se učila na zkoušku z parazitologie. Přednášející je varoval, ať si dají v praxi pozor – u zvířat přibývá mikrofilárií. Dočetla jsem se ve skriptech pro veterináře, že např. vlasovec koňský (Onchocerca reticulata) napadá výslovně šlachy a vazivová pouzdra koní a dobytka. Už jsem se nedivila, že by vlasovci mízní mohli způsobovat totéž. Onchocercu přenáší pakomár, proč by nemohl štípnout i člověka? Kontrola reakce ,,atopického ekzému“ na ivermectin – pozitivní a silná! Souvislost atopického ekzému s filariemi – ano!

14. 1. 2011
REVMATICKÁ ARTRITIDA III, DEPRESE
Žena (59), bolesti drobných kloubů ruky a palců u nohou, deprese. Všechny patogeny (viry, bakterie, paraziti) produkují neurotoxiny. Jejich účinek se sčítá. Naměřily jsme borrelie, organické soli, kyselinu močovou, žádné chlamydie, spoustu vlasovců! Nemám depresivního nebo úzkostného pacienta, který by neměl vlasovce! Ti přes den migrují do středu těla směrem k srdci, k večeru cestují do podkoží a periferií těla. Staré národy považovaly za sídlo emocí srdce, ne mozek. Vlasovci by možná vysvětlili cyklické deprese u revmatických artritid. Dokládá to i fakt, že mráz kamarádce pomohl s klouby i depresemi. Filária na periferii zmrzla a ona zredukovala jejich pluky. Ta, co zůstala, se však znovu domnožila. Návrh léčby pro tuto ženu – iermectin, biosalz, atidren, spirobor, regulace KM.

14.1.2011
REVMATICKÁ ARTRITIDA – VOZÍČKÁŘ
Aktivní a optimistický muž na vozíku dostal ve 2 letech dětskou mozkovou obrnu. Žije činorodě: má firmu, je poradcem celostní medicíny, má hezkou přítelkyni a v ničem si nestýská. Klouby ho obtěžují, sám hledá a aplikuje si nejrůznější alternativní postupy. Půl roku vlastní zapper a pracuje s ním. V kloubech nemá borelii, ale jiné spirochety – leptospirózu a několik méně nebezpečných treponem. Dále chlamydie, organické soli. Kyselinu močovou nemá – čistí ledviny i zažívání už delší dobu. Nemá vlasovce, ale ani deprese!

REVMATICKÁ ARTRITIDA III
Žena (79) přišla v červnu 2010 s bolestmi levé kyčle, pravá je operovaná. Bolí ji i drobné klouby ruky. Diagnóza artróza a RA, srdeční neurózabezdůvodné tachykardie. Trpí makulární degenerací (odchlipováním sítnice), oči ji bolí. Obtěžuje ji inkontinence řešená voperováním speciální pásky. Pomohlo jí až dlouhodobé cvičení spodních pánevních svalů. V kloubech jsem našla obvyklé borrelie, organické soli, kyselinu močovou, z parazitů v těle jen motolice. Klientka dostala za úkol nechat si vyšetřit hladinu KM u obvodní lékařky a odnesla si preparáty na ledviny, soli, kyselinu močovou, klouby, borrelii. Z antihelmintik doporučen praziquantel. Klientce se ulevilo jen během braní léků. Při třetí návštěvě už kapky odmítala. Přinesla výsledky od lékaře: hodnota KM 262! Pro nás vysoká, pro lékaře „v normě!“ Už měla za sebou dvě kola detoxu na klouby a KM! Jak vysoká musela být hladina KM předtím? Drobné klouby ruky bez bolesti, kyčel bolí dál. Vytestovala jsem autoimunitu. Cíleně jsem hledala filária. Naměřily jsme: klouby – Dirofilaria repens, povázky a šlachy – D. immitis, burzy – D. immitis, oko – D. immitis ( že by souvislost s makulární degenerací?), srdce – D. iritis – tachykardie, močový měchýř – D. repens – inkontinence? Všechno do sebe zapadá. Tolik diagnóz – a jediný pachatel! Všechny orgány i diagnózy jsem si kontrolovala pomocí vzorků ivermectinu. Reakce pozitivní, velmi silná. K autoimunitě reagoval kladně ivermectin i dirofilaria. Nález filárií ve šlachách a burzách odpovídá stížnostem klientů, že je kromě kloubů samotných bolí i měkké tkáně ,,kolem“ kloubů.

20.1. 2011 POLYARTRITIDA
Klientku trápí časté močení, bolesti v oblasti ledvin, únava, ospalost, zduřelé lymfatické uzliny na levé straně – levé podpaždí, levé tříslo, slzí a pálí oči, bolí koleno a drobné klouby ruky, šlachy a šíje, podbřišek – děloha. Arytmie a deprese. Vyšetření srdce nepřineslo odpověď. Před 20 lety ji klouby bolely silně. Rok brala tauredon- injekce zlata a delagil- antimalarika. Denně spolykala 3–4 brufeny proti bolesti. Připouští, že drastická léčba zabrala a bolesti zmírnila, bylo jí však řečeno, že udržovací léčba bude muset pokračovat celý život. Rozhodla se jinak, začala s makrobiotikou. Všechny léky vysadila. Vynechala papriky, rajčata, brambory, maso, kávu – vyloučila purinotvorné potraviny. Takto se stravuje už 19 let! Proto jsem u ní nenašla kyselinu močovou ani organické soli. Dnavé prvky dělají z ,,obyčejné“ artritidy revmatickou. Proto jsou menší i bolesti. Začínala detoxikovat pomocí čajů a úpravy stravování, čistila borrelii. Našly jsme Chlamydie pneu (ne v kloubech), Gpozitivní koky, CMV, améby a hlísty, masivní zátěž filárii (oba typy fillárií a Onchocercus ssp. v srdci, šlachách, močopohlavním traktu, lymfě, kloubech, kloubních pouzdrech a v očích). Endokrinolog jí při kontrole řekl: ,,To nemohla být polyartritida, ještě jsem neviděl nikoho, kdo by se z ní vyléčil. Na to se berou léky celý život.“ Protože se klientka snaží celý život obejít bez chemických léků, nechce brát antihelmintika. Uvažuje o koupi Ravo-zapperu a chce ničit parazity proudem.

31.1. 2011 SKLÍZÍME OVOCE
Onkologická pacientka (67) je po operaci obou kyčlí, bolí ji i ostatní klouby. Má odoperovanou štítnou žlázu, dělohu, v minulosti prošla chemoterapií. Bere troje léky na tlak a ředění krve, svědí ji kůže, trpí plísní na nohou. Špatně spí i tráví, bolí ji v pravém podžebří. Naměřila jsem 15 parazitů – tasemnice, motolice, hlísti, filária, lamblie, chilommastix, borrelie, leptospiru, helicobacter, FSME, onkoviry B, C, D, virus hepatitidy C, chlamydie pneu, grampoz. i gramneg. koky, paramyxoviry, adenoviry, polyomaviry, haemophyllus, nefermentující bakterie, plísně. Klientka si pořídila zapper a dostala rozpis na komplexní odčervovací kúru, tedy entizol, praziquantel i albendazol a ivermectin. Nejslabší byl oběhový systém, bylo třeba dořešit onkologii. Na to dostala preparáty a úkoly pro zapper. V lednu jsem našla jen slabou borrelii v kloubech a trochu polyomavirů. Jinak nic. Klientka se cítí výborně, přestaly ji bolet klouby, přestože na ně dosud nic nebrala! Zůstal jen slabý tlak v pravém podžebří – játra se po žloutence a onkovirech musí vzpamatovat. Tak mimořádně rychlý pokrok si vysvětluji KOMPLEXNÍ protiparazitární kúrou.

Ze studie jasně vysvítá, že detoxikovat bez současného odstranění parazitární zátěže je jen dětská hra. Odstraňovat pouze virové a bakteriální zátěže přinese mírný a krátkodobý efekt. Tisíce drobounkých filárií v krvi je promořeno ještě menší borrelií! Nezvaní hosté jsou ,,nasáklí“ stejnými infekcemi, jaké máme my. Pak je prakticky nemožné se borrelie definitivně zbavit. Terapeut se pak diví, že se i po letech detoxikace stále ,,rozpadají skrytá ložiska“.

Z hlediska obsáhlosti této studie přineseme dokončení v příštím čísle. Přečtete si další důležitá fakta a souvislosti z oblasti parazitologie, veterinární studie a důležitá doporučení.

[/hidepost]

You Might Also Like