PSI a bylinky – 3. část

3.12.2012

Pejsci a játra:
Jak poznáme, že játra našeho zvířátka nejsou v kondici?
Nemocná játra o sobě dlouho nedávají vědět,i když jsou tak silně vytížená. Jejich poruchy se obvykle projevují prostřednictvím jiných orgánů.Mezi varovné signály patří zažívací problémy,častější zvýšené teploty, zvýšené hladinami cukru a cholesterolu, nadýmání, nechutenství, nevolnosti,zácpa střídaná průjmem, otoky břicha,alergické reakce, svědivá a nezdravá kůže, bolesti svalů a končetin.

Jaterní tinktura:
Potřebujeme: 1 díl tinktury z vachty, 1 díl tinktury z řepíku, 1 díl tinktury z schizandry (klanopraškačínská), 1 díl tinktury z hořce žlutého.Tinktura z vachty:Jednu lžíci vachty zalijeme 2 dl 60 procentního lihu. Vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout 2× denně protřepávat.Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do tmavé sklenice.

Tinktura z řepíku:
Jednu lžíci řepíku zalijeme 2 dl litrem 60 procentního lihu. Vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout 2× denně protřepávat.Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do tmavé sklenice.Tinktura ze schizandry:Jednu lžíci nadrcených plodů klanoprašky zalijeme 2 dl 60 procentního lihu. Vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout 2× denně protřepávat. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do tmavé sklenice.

Tinktura z hořce žlutého:
Jednu lžíci nadrceného kořene zalijeme 2 dl 60procentního lihu. Vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout 2× denně protřepávat. Po uplynutí této doby přecedíme,nalijeme do tmavé sklenice.Uvedené tinktury smícháme z každé po 1 dílu,dávkujeme podle doporučení po dobu 8 týdnů.

Dávkování jaterní tinktury

Pejskům do 10 kil – 2× denně 4 kapky do jídla po dobu 8 týdnů.
Pejskům od 10 – 20 kil – 2× denně 7 kapek.
Pejskům od 20 – 30 kil – 2× denně 10 kapek.
Pejskům od 30 – 50 kil – 2× denně 15 kapek.
Pejskům od 50 – 80 kil – 2× denně 20 kapek.

Každý rok bychom měli svým čtyřnohým kamarádům dopřát regeneraci jater, patří to mezi základní preventivní opatření pro zdraví.

Pejsci a srdíčko:
Oslabené srdíčko způsobuje zvířeti řadu komplikací.

Naštěstí máme na výběr řadu bylinek, které pomůžou posílit jeho činnost.

Srdeční kapky
Potřebujeme: 1 lžičku květu a plodů hlohu, 1 lžičku srdečníku, 1 lžičku meduňky, 1 lžičku třezalky, 3 dl 60% lihu. Postup: Bylinky smícháme dohromady a zalijeme je lihem. Vše necháme 14 dní v teple louhovat, nesmíme zapomenout denně protřepávat. Po uplynutí této doby přecedíme, nalijeme do tmavé sklenice. Tinktura se musí užívat po dobu 3 měsíců.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like