Praktická tantra – Co si přeješ? (zeptejte se svého srdce)

1.3.2012

Čtyři druhy lásky, čtyři barvy a čtvrtá, srdeční čakra. Vyznat se sám v sobě je někdy pořádně těžké. A orientovat se ve vlastních citech? Občas prostě nemožné. Víte, jak milujete, kterou barvou můžete ovlivnit své city a umíte se podívat dovnitř svého srdce?

V Řecku měli pro lásku čtyři různá jména – Epithemia souvisela s astrologickým znamením býka, dětskou nevinností a dala by se vyjádřit touto větou: „Jsem rád, že tě miluju, protože se tě rád dotýkám. Tvá kůže je tak jemná, měkká.” Je základem fyzického prožívání lásky, které potřebují i děti, zvířata a touha po objetí, pohlazení, nevyprchá ani v dospělosti.

Dalším druhem lásky je Phileo, radostná, romantická, pubertální láska související se znamením lva. Vydáváme se do světa, abychom užívali jeho krásy a krásy sama sebe. Phileo říká: „Miluji Tě, protože se cítím nádherně, když jsem s tebou. Tvoje přítomnost mi pomáhá zářit.” Jde vlastně o zamilovanost, pubertální a osvobozující lásku.

Třetí druh lásky je náš starý známý Eros – ten zbožňuje ve vztahu prolínání, erotiku, vášeň a sexualitu a souvisí se znamením štíra. Láska Erose je touha po splynutí. Ale nejenom po fyzickém splynutí, po kterém touží býk. Eros touží po splynutí duší. Hledá uspokojení a potěšení nejen sám pro sebe, ale také pro toho druhého. Eros říká: „Miluji tě, protože miluji touhu, kterou vyvoláváme jeden ve druhém.”

Čtvrtým druhem lásky je Agapé, láska vodnářská. Ta už fyzickou přítomnost druhého člověka nepotřebuje. Lehce by se dala vyjádřit slovy: „Tebe miluji, protože jsi úplně svůj. Budu tě milovat, i když budeš tím, čím chceš být. A nechám tě jít tam, kam chceš.” Je to nevyšší forma lásky.

Čtyři barvy lásky
Max Luscher sestavil na základě výzkumu o vlivu barev na naše emoce vzorník čtyř barev pro lásku. Těmi nejdůležitějšími jsou: růžová (Epithemia) – barva mateřské lásky a fyzických požitků, kterou do určitého věku upřednostňují všechny děti. Nadšenecká oranžová (Phileo) říká světu: zářím! Oranžová nám může pomoci, abychom svou potřebu zazářit dokázali naplnit sami v sobě a nečekali její naplnění od někoho jiného. Sebeúcta, sebeláska.

Vysněný partner není pokusný králík
Pořád nespokojení? Sami? V Africe mají jeden hezký a účinný zvyk. Pokud je žena dlouho sama a přeje si partnera, začne se chovat tak, jako by ho už opravdu měla. Denně vaří pro dva, servíruje pro dva a všechno dělá tak, jako by partnera už měla a on s ní žil. Ještě se prý nestalo, aby se do tří měsíců její přání nevyplnilo.

[hidepost=0][/hidepost]

 

 

nestalo, aby se
do tří měsíců její přání nevyplnilo.

You Might Also Like