Očistné tělové svíce

3.11.2013

Anique a Jonathan jsou dva mladí lidé, kteří ve svém osobním vývoji zaznamenali, stejně jako početná skupina dalších osob, nezměrnou touhu po změně životního stylu a vnitřní expanzi. Na své niterné otázky dostali dostatek odpovědí ve formě návodů na půsty a očistné praktiky, šamanských léčení, jogínských spisů, či např. učení dhyanjógy. Velmi důležitým pilířem pro stabilní duchovní rozvoj a odstranění fyzických potíží bylo i seznámení s očistnými tělovými svícemi.

„Tělové svíce přišly do mého života prostřednictvím výborného terapeuta Marka Ceruly, který mě vytáhl z velmi silného zánětlivého onemocnění trojklanného nervu. Měsíc trvající horečky po jednom čtyřhodinovém sezení úplně ustoupily a zůstala jen drobná bolístka u zubu, která se za pár týdnů dala rozmasírovat. Jakmile jsem se dala trochu dohromady, musela jsem k Markovi na kurz, protože mi tato metoda naprosto učarovala,“ popisuje zkušenosti Anique.
Společně s Jonathanem, ke kterému se dostala původně jako spolubydlící, se začali metodou zaobírat. Povaha obou je shodná v jednom podstatném bodě. Svůj život žijí takříkajíc „z nuly na sto, ze sta na nulu“, což v praxi znamená, že se spolu v loňském roce stali alkoholovými abstinenty, nekuřáky a značnými změnami prošel i jejich jídelníček. „Když uděláte ve svém životě tolik změn, začne se vyplavovat hodně toxických usazenin z minulosti, které je nutné šetrnou cestou cíleně odvést z těla. Jde pouze o krátkodobé zhoršení stavu, se kterým si tělo poradí samo, ale kolikrát je to dosti bolestivý proces. Říká se tomu ozdravná krize a dozajista to zažil každý, kdo se sebou začal dělat trvalé změny.“ Anique s velkou pomocí tělových svíček podstoupila i třítýdenní půst, a tam už pomalu začaly klíčit první nápady na jejich domácí výrobu.
Jonathan na této metodě vyzdvihuje především mocný vliv na pohybový aparát a mentální sféru. „V okolí páteře jsem měl množství spazmů, které především v oblasti lopatek o sobě dávaly vědět nepříjemnou bodavou bolestí. Ve své fotografické profesi jednostranně zatěžuji polovinu těla a pokud mám hodiny stát na jednom místě, jedná se o velmi nepříjemný zážitek. Svíce aplikované na svaly velmi podpořily účinky protahovacích cviků a změnil se můj fyzický postoj. To by nebylo až tak zázračné jako fakt, že k na první pohled viditelným změnám došlo v rozsahu několika málo měsíců.“ A protože začal pracovat na svém vnitřním klidu a soustředění, nadšeně dodává „hodně mě ty svíčky baví aplikovat na hlavu, protože krásně pročistí myšlenky a zbaví stresu“.

Jak to celé funguje?
Tělová svíce je vlastně rovná nebo kónická trubička z plátna a vosku. Ta se jedním koncem postaví na kůži a její druhý konec se zapálí. Uvnitř tak vznikne podtlak, který pohne s podkožními plyny a dojde k prohřátí a uvolnění na fyzické rovině. Dále se účinek projeví rozprouděním toku energií, vyplavením mentálních vzorců, či zablokovaných emocí. Ošetřovaná osoba je pak schopná vnímat svět s větším nadhledem, klidněji spát, snižuje se bolestivost ošetřovaných míst atd. Dalo by se říci, že tělové svíce postupně osvobozují celou naši bytost.

You Might Also Like