Nový rok, nový plán: Co přinese rok kovové krysy?

14.2.2020

Po roce hliněného vepře přišel 25. ledna rok kovové krysy, jejíž energie s námi bude až do 11. února následujícího roku. Letos začíná také nové dvanáctiletí, opouští nás vláda stabilní a empatické země a nastává vláda kovu. Co to bude znamenat pro nás?

text: Ivana Štědrá    foto: Shutterstock.com

Jak na nový rok… říká se. Platí to i pro celé nové dvanáctiletí. Začátky jsou prostě důležité. Nejdřív ze všeho ale přijde rekapitulace a ocenění všech dosažených úspěchů předchozích dvanácti let a pak se roztočí kola osudu znovu, v novém, kovovém cyklu. Čekají nás tedy změny jak v osobním životě, tak ve světě okolo nás. Co letos začne, bude mít tendenci pokračovat a rozvíjet se i další roky. Numerologové si pak od harmonické kombinace 20–20 slibují rovnováhu v mnoha oblastech (stejně unikátní symetrie čísel v letopočtu se bude opakovat až v roce 2121).

Chce to plán
Krysa se nebojí cílů, o kterých ostatní jen sní. Jde si za nimi a nenechá se ničím rozptylovat. Je trochu hrabivá a to, čeho dosáhne, jí zpravidla nestačí. Ráda dobývá nové mety, umí diplomaticky umluvit každého, koho si zamane, její cesta k úspěchu občas vede oklikami. Dobré pro tento rok bude stanovit si dlouhodobý cíl, vizi, a za tou se krok po kroku vydat. Pokud budete hned od začátku opatrní a obezřetní na svůj majetek, vezmete všechny záležitosti do svých rukou a naladíte se na energii roku, možná budete překvapeni svými moudrými, ale leckdy dost nečekanými rozhodnutími.

Letošek není pro slabochy a lenochy, síla a štěstí bude na straně těch, kteří budou jednat sebevědomě a asertivně. Kovová krysa je mazaná, silná a nezávislá, nebude vám tolerovat pohodlné nicnedělání a čekání na to, co vám samo spadne do klína. Na rozdíl od západního světa, kde je považovaná za škůdce a přenašeče nemocí, je na východě posvátným zvířetem symbolizujícím odvahu, chytrost a schopnost dosáhnout cílů jakýmkoli způsobem. Pro cílevědomé a ctižádostivé lidi bude tento rok opravdovým požehnáním.

Diplomacie i boj
Krysa je skvělým manipulátorem a má sklony jednat tajně. Ne všeho tedy letos dosáhnete napřímo. Kov, prvek celého dvanáctiletí i letošního roku, vám pomůže být důsledný v jednání, podpoří rozhodnost a komunikaci, postrčí vás při seznamování s lidmi a díky jeho pevnosti budete schopni odolat lecjakému nárazu osudu.

Pravidelně analyzujte své jednání i chování ostatních. Nedovolte, aby vnější podmínky zasahovaly do vašich plánů. Dobrým principem letošního roku je rčení: lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Ambice jsou sice prima, ale nenechte se jimi tlačit do riskantních akcí a nečistých obchodů. Nezapomeňte, že kov je spojen s řádem, pořádkem, čistotou, sterilitou – ale také řinčením zbraní. Ve světě bude mít rozhodující vliv ve vývoji veřejného života průběh událostí na Západě, hlavním směru prvku Kov.

Bez práce to nepůjde
Úspěch čeká na ty, kteří už nějakou dobu neúnavně pracovali. Teď sklidíte plody toho, na čem jste dřív pracovali. S prosperitou jdou ruku v ruce i finance. Zúročit by se měly dřívější investice, letošní píle i nečekaně se objevující příležitosti. Otevřete se všemu novému a připravte se tvrdě pracovat na dosažení cílů. Pokud budete mít z práce potěšení a také bude alespoň trochu souviset s kreativitou, přinese vám nakonec všechno – postup v kariéře, uznání i materiální hojnost.

Komu bude přát štěstí
Krysy by měly mít štěstí, ale jako pro každé zrozence vládnoucího roku pro ně nebude úplně nejjednodušším. Výrazně dařit by se mělo letos Kohoutům a Opicím. Pokud si chcete štěstí pojistit, je podle čínské tradice nejjistějším způsobem, jak se vyhnout neštěstí, červená barva, nejlépe nošená přímo na těle. Móda podporující rok kovové krysy by se pak měla nést v barvách bílé, světle šedé, všech metalických odstínů ozdobených kovovými šperky (stříbro, platina, titan).

Celý článek najdete v Nové Regeně 02/2020.

You Might Also Like