Neseď na zemi, ať se neprochladíš

1.6.2011

Podle čínské medicíny lidi kupředu žene energie vody. Z orgánů odpovídají vodě ledviny a močový měchýř. Ledviny jsou sídlem a zdrojem vrozené energie, kterou máme danou do vínku od předků. Na ledviny navazuje činnost močových cest a močového měchýře. Všechny tyto orgány jsou sice nejcitlivější v zimě, ale nastávající období koupelí a ležení na zemi jim dává zabrat. Varování „Neseď na zemi, ať se neprochladíš“ vnímají zejména mladé dívky jako blud popleteného stáří. Až do prvního zánětu močových cest nebo močového měchýře.

Postižení/postižené (záněty častěji trápí ženy) cítí při močení nesnesitelné pálení a řezání, moči odchází málo, je zakalená a výrazně páchne, může se přidat bolet v podbřišku nebo v bedrech. Podezření na zánět močových cest potvrdí jednoduché vyšetření moči, léčba se zahajuje okamžitě nasazením antibiotik. Zpravidla se jedná o bakteriální zánět, jehož původcem jsou stále častěji nebezpečné bakterie typu chlamydií (zejména při nedostatečné léčbě po nákaze chlamydia trachomatis). V mnoha případech jsou příčinou močové infekce bakterie Escherichia coli, které se přenesou z okolí konečníku do močové trubice a do močového měchýře. Přenos je možný i análním sexem, kdy zánět ohrožuje i vagínu a močovou trubici.

Recidivy těchto infekcí mohou vést nejen k chro nickému stavu, ale až k závažným onemocněním ledvin. Pokud se infekce snad rozšíří močovodem až do ledvin, zaručeně stoupne teplota i intenzita bolesti v bedrech. Stav vyžaduje léčbu v nemocnici.

Mezi námi děvčaty
Pojmenování „spodní rýma“ si jako lidový název vysloužila poševní mykóza (vulvovaginální kandidóza), zkrátka nepříjemné ženské onemocnění způsobené kvasinkami rodu Candida. Uvedené onemocnění je doslova denním chlebem všech ženských lékařů na světě, neboť z každých čtyř žen je tři postihne alespoň jednou za život.

K lékaři utýranou pacientku přivedou nesnesitelné příznaky (svědění, pálení, zarudnutí zevních rodidel, bolest při močení i pohlavním styku). Často se objevuje výtok s konzistencí tvarohového sýra (odtud onen lidový název). Kvasinky žijí v pochvě mnoha žen, ale jen někdy se pomnoží: záleží na věku ženy, hormonálním vyladění; kvasinky vítají onemocnění cukrovkou a své může učinit užívání řady antibiotik. Zdrojem infekce mohou rovněž být již zmíněné kvasinky ze střeva.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like