Nela Boudová – Den ode dne šťastnější

8.4.2015

Setkání s herečkou Nelou Boudovou bylo rychlé a takové akční, žádné cavyky okolo. Přímá, jak střela, však také narozená ve znamení Střelce. Někdy dost stručná. A k tomu na vás upře ta svá černá kukadla, zřejmě po exotickém otci z Tunisu, jakoby vám viděla až do žaludku. Zdá se, že má jasno. V názorech, v životě, v pomoci druhým. Však je také již několik let aktivně spojena s obecně prospěšnou společností MOST, která podporuje nejchudší lidi v Tibetu. Je to dost osvěžující, potkat se s někým, kdo ač herec, na nic si nehraje. A k tomu všemu na vás mluví hlasem, který přeci tak dobře znáte… odkud jen, odkud? No přece z Pretty Woman a všech dalších rolí Julie Roberts, kterou Nela Boudová tak krásně dabuje. Tedy mimo jiné… mimo těch desítek filmových, seriálových a divadelních rolí, které má po absolvování pražské konzervatoře od devadesátých let na svém kontě.

Nelo, jak se staráte o své zdraví?
Jsem přesvědčená, že mě se nemoci už vůbec netýkají. Myslím, že tohle přesvědčení hraje velkou roli, je to psychický základ, na kterém stojí mé fyzické zdraví. Poslední dva roky jsem opravdu nebyla nemocná, když pominu dva dny s horečkou, kdy se o mě asi pokoušela nějaká viróza – a to jsem se léčila a rychle vyléčila s pomocí MMS.
V mládí jsem byla docela často nemocná, a teď si myslím, že je to všechno psychosomatické a že čím víc mám spojenou duši s tělem, tím méně se mě nemoci týkají. Prostě poslouchám své tělo a nedělám nic, co nechci, tedy nedělám nic proti té mé duši. A to se na mém těle, hlavně na té imunitě, odráží. A samozřejmě se odráží i to, když je člověk šťastný, nemoci se mu vyhýbají.

Kdy jste si uvědomila, že jste šťastná?
Nevím… já si myslím, že určitě to souviselo i s tím, že jsem se vysvobodila ze vztahu, ve kterém jsem nebyla šťastná, který mne sžíral, a od té doby mám pocit, že kvetu a kvetu.
Takže bych řekla, že jsem den ode dne šťastnější. Ale také pravda je, že jsem potkala člověka – ženu – která mne nesmírně ovlivnila v mém životě. Nechci říct, že je to vědma, ale je to velmi moudrá bytost, takový anděl, který mezi námi chodí – a ta mne naučila, jak se sebou pracovat, jak si vzít svůj život do svých rukou a jít si svou cestou.

Jak vás to naučila, jak s vámi pracuje?
Dostávám cvičení na určité problémy a rozkryla mi – a učí mne dále i mne samotnou – rozkrývat určité věci. Proč a jak se mi děly či dějí. Naučila mě dívat se na věci s jiných úhlů.

Jste vegetariánka?
Byla jsem vegetariánka, ale už zdaleka nejsem tak striktní, jak jsem bývala. Ale asi to souvisí s tím, že už nechci být v žádné škatulce, chci mít ke všemu otevřený prostor, maso si dám spíš výjimečně, ale už rozhodně nedělám to, že bych vyváděla, když mi někdo dá kostku vývaru do polévky, jako to bylo ve třiadvaceti… Osvobodila jsem se od těch extrémů, ale dá se říci, že se přikláním k vegetariánství.

Tíhnete k buddhismu a východní filozofii?
Jsou to určitě směry, které mne zajímají, otec mých dětí je praktikující buddhista, takže samozřejmě jsme tím všichni ovlivněni, ale já se cítím jako křesťanka. To neznamená, že pravidelně chodím do kostela, ale myslím si, že ta kultura, ve které žiju mne nějakým způsobem ovlivňuje – a vůbec – já to ani nechci definovat… co jsem.

Cvičíte jógu?
Jógu cvičím, byť ne tak pravidelně, jak bych si přála.

Jaký máte názor na očkování?
O očkování jsem začala přemýšlet, když byli synové malí – měla jsem je asi rok a tři čtvrtě po sobě – a můj mladší syn měl najednou dostat o tři očkování více než ten starší. V tu chvíli mě to začalo zajímat, protože se mi to nelíbilo, ale bylo mi doporučeno, ať toho staršího tzv. doočkuji, tedy ať to očkování dokoupím. A to jsem tedy neudělala.

You Might Also Like