Medicína z pupenů – pupenoléčba ll

5.7.2012

V předchozím čísle Nové Regeny redakce čtenářům přiblížila jednu z nejzajímavějších fytoterapií – léčbu gemmoterapeutiky, její vznik, základy, historii. Na četné telefonáty, e-maily i dopisy reagujeme pokračováním.

Odborný západní tisk v současné době označuje gemmoterapii za nadějnou léčbu 21. století. Léčebné výsledky totiž přináší i nemocným v situacích, kdy klasicky pojaté bylinářství neslaví úspěch, a s pacientem si neporadí ani homeopatie. Na poznatky, které do našich krajin dovezl a místní gemmoterapii položil základy průkopnický bylinář Rudolf Franěc, cílevědomě navázali Jiří Janča a Josef A. Zentrich.

Především díky jim a mnoha dalším praktikům pomáhají v současné době gemmoterapeutika léčit a zlepšit zdraví i životní podmínky pacientů trpících širokým spektrem rozdílných nemocí, z nichž některé jsme již zmínili. Přestože jde o obor poměrně mladý, rozvíjí se rychle a slibuje netušené možnosti. Umí zasáhnout například v boji s borreliózou, revmatoidní artritidou, při poruchách funkce trombocytů, u hypofunkcí jater a ledvin, proti poruchám kostní tvorby zejména u lidí mladých, dovede řešit některé obtíže spojené s funkcí štítné žlázy, pomáhá zvládat zvětšení předstojné žlázy u seniorů a ještě mnoho dalších zdravotních problémů.

Návrat k přírodě
Z hlediska zdraví veškeré populace na Zemi nám není co závidět. Životní prostředí je znečištěné stále vydatněji, dýcháme vzduch často jedovatý a o zdravé stravě si necháváme jen zdát. Velká většina chorob má civilizační původ. Základ je jasný: oslabení, často významné narušení přirozené imunity, která byla lidstvu poskytnuta jako vzácný dar.

Zdá se, že jsme ho promrhali neustálým zkoušením hranic, za které jsme schopni (jako lidstvo) jít. Vývoj stále účinnějších léků je nesmírně drahý, avšak jejich efekt značně oslabují vedlejší účinky. Žádný přírodní prostředek, je-li podáván odborníkem svého oboru, nemá nebezpečné vedlejší účinky. Rozhodně nikomu neublíží.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like