Máme ještě šanci?

1.4.2012

Průběh detoxikace

Detoxikace u pana Ondřeje P., o kterém jsem psal v posledních dvou číslech Nové Regeny, je zase o krok blíže k úplnému uzdravení. Od posledně se nám podařilo zlikvidovat borreliózu v nadledvinkách, brzlíku, mozkových plenách, slinivce a hypofýze. Chlamydie v příštitných tělískách, potní žláze, očích a ledvinových pánvičkách. Zatím zůstávají bakteriální zátěže ve svalech, potní žláze, očích, štítné žláze a močovodu. Plísně a jejich toxiny v motorických nervech, žlučníku a srdci. Paraziti ve stydké kosti a štítné žláze. Zatím pokračujeme další kúrou.

Proč mám stále pocit, že se mocní tohoto světa snaží vytvořit z nás stádo tupých nemyslících ovcí?

Velká lež o cholesterolu
Cholesterol je jeden z největších strašáků, který je našimi lékaři v několika posledních desetiletích uváděn jako veliký nepřítel člověka. Je ve skutečnosti nezbytným prvkem, který udržuje naše zdraví. Nejvíce lidí na světě umírá na srdečně- cévní a mozkově-cévní příhody, způsobené především cholesterolem, jak uvádí klasická medicína.

Podívejme se tedy na hlavní funkci našeho cholesterolu.

Protože proud krve, protékající našimi arteriemi, je velice silný, je třeba, aby jejich vnitřní stěny byly maximálně hladké. Cholesterol syntetizovaný v játrech z jednoduchých tuků cirkuluje v krvi, kde ho buňky arterií vychytávají a používají na zvýšení kluznosti povrchu. Po opotřebování se tyto buňky obsahující cholesterol vyloučí a na jejich místě vyrostou nové buňky, které vychytávaným cholesterolem z krve promazávají stěny arterií. Tato výměna cholesterolů probíhá v případě, že naše strava obsahuje jednoduché přírodní tuky absorbované z přirozené stravy (máslo, sádlo, 100% oleje). Cholesterolem náš organismus opravuje drobné prasklinky vznikající v artériích a nebýt toho, tak vnitřně vykrvácíme.

Nebezpečí týkající se cholesterolu vzniká tehdy, když jíme nepřirozenou stravu. Největším zabijákem pro naše zdraví je spojení přepáleného tuku se škrobem, což jsou např. pražené arašidy, brambůrky, koblihy či „úžasná pochoutka“ podávaná v našich multikinech – popcorn. Játra nedokážou syntetizovat z přepáleného tuku se škrobem neškodný cholesterol. Není-li však momentálně jiný k dispozici, použije organismus tento změněný, nepřirozený. Tento cholesterol má však jinou viskozitu a po krátkém čase v artériích koroduje, což způsobuje degeneraci arterií, které ztrácejí svou elasticitu. Vzniká ateroskleróza. Odlupováním zkorodovaného cholesterolu se tvoří chuchvalce (tromby), které mohou při větším množství ucpat cévu či tepnu, což může způsobit mozkovou či srdeční příhodu.

Užívání léků na cholesterol se stalo celosvětovou módou. U nás tyto léky užívá cca jeden milion lidí. Dlouhodobá studie však ukázala, že snižo – vání cholesterolu léky přináší spíše nežádoucí účinky a více než cholesterol jsou lidé nemocní z léků proti němu. Hlavně u lidí důchodového věku přináší užívání těchto léků nevolnost, poruchy činnosti jater (která zajišťují protirakovinovou imunitu), slinivky břišní (vylučování trávících enzymů), čímž vznikají zácpy nebo průjmy. Tyto léky mají též negativní vliv na fungování pohlavních orgánů.

Cholesterol je základním stavebním kamenem všech buněk našeho organismu. Je důležitý pro správné fungování imunitního systému a je potřebný pro výstavbu buněčných membrán. V našem mozku se nachází kolem 10 – 20 % čistého cholesterolu, který je důležitý pro správné fungování a vytváření nervových vláken. Nadledvinky, jeden z nejdůležitějších hormonálních orgánů, jsou dokonce z 50 % tvořeny z čistého cholesterolu. Protože je cholesterol pro naše tělo tak důležitý, samo si ho vyrábí. Cholesterol se stal pro celý svět strašákem proto, aby se mohl rozjet jeden z největších byznysů posledních cca 50ti let. Chemický průmysl a medicína, které na této lži vydělávají ročně miliardy, si mohou jenom mnout ruce. Všechny ty výrobky s označením „light“, které obsahují tukové náhražky, jsou plné konzervantů, umělých barviv a nemají nic společného se zdraví prospěšnou potravinou, i když jsou prodávané ve zdravých výživách. Je alarmující, jak obrovské množství vzdělaných lidí se nechá zblbnout tak nehoráznou lží, jako je tato o cholesterolu.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like