Kozoroh

21.1.2011

pomalu, ale jistě stoupá k vrcholu. Dosahuje svých cílů. Umí projevit to nejlepší, ale i nejhorší, co v sobě pod tvrdou slupkou ukrývá. Je velmi pragmatický, zodpovědný a spolehlivý, bohužel často bývá vší zodpovědností, řádem a povinnostmi stažený, pesimistický a zasmušilý. Potřebuje rozveselit, rozptýlit, dodat více optimismu a radosti do mysli. Zbavit se strachu a úzkosti, které bývají prapříčinou nemocí. Jinak je Kozoroh velmi houževnatý a kromě potíží s artrózou, hlavně v kolenou, se těší dobrému zdraví do pozdního věku. Jako s pacientem to s ním nebývá jednoduché, ale obecně je odolný a nemocem jen tak nepodléhá. Letos vstupuje Slunce do znamení Kozoroha 22. prosince (00:38 hod SEČ). Opustí je 20. ledna 2011 (11:18 hod SEČ).

Přechod Slunce ze znamení Střelce do desátého, zemského znamení Kozoroha je přelomovým bodem: nastává zimní slunovrat. Dny se maximálně zkrátily. Dlouhé noci dávají přírodě odpočinout, koncentrovat síly. Chlad, temnota, zima a mráz působí, zdá se, že tísní lidskou duši. Ale vnější klid a ztišení, čas vánoční a novoroční, v sobě nese příslib nového života. Slunce se obrací a vydává k severu, oblouk světla dne se zase pomalu začíná rozšiřovat. Kozoroh je symbolicky spojen s vycházejícím Sluncem a osvícením. Ač to na první pohled není patrné, nese v sobě tajemství světla. Kozoroží princip je vyšplhat z hloubky k výšinám, doslovně tak, jako horské houževnaté kozy a kamzíci. Touží po dokonalosti. Přes vytrvalost, úctu k tradici a řádu, píli, disciplínu a spolehlivost jí ale nemůže dosáhnout, a bývá nespokojený a smut – ný. Protože co je dokonalost? Slovy duchovního mistra Sri Chinmoye je to neustále se překonávající skutečnost. Dokonalost znamená lidským srdcem dosáhnout nohou Božskosti. Dokonalost znamená změnit způsob života konečného světa a projevit způsob života nekonečného.

Znamení Kozoroha se svým vládcem Saturnem ovládá kostru, klouby, kolena, kůži, zuby i vlasy. Kozorohy tedy často trápí revmatická i artritická onemocnění, bolesti a problémy s páteří a držením těla, koleny, chrupem. Kožní onemocnění, ekzémy, lupénka. Tyto potíže mívají i lidé, kteří nejsou Sluncem Kozorozi, ale mají silný vliv Kozoroha na ascendentu, Luny v Kozorohu, či exponované planety Saturn. Zdravotní diagnostika je ovšem vždy záležitostí individuálního horoskopu.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like