Konopí je lék – zázrak zvaný konopná mast

1.9.2011

Jak jsme v minulém čísle Nové Regeny uvedli, kvalitní konopná mast dokáže zachránit končetiny před amputací v případě onemocnění cukrovkou. Lékaři vedené kasuistiky publikujeme na webu Edukativní konopné kliniky www.konopijelek.eu včetně fotodokumentace.

Brzy přijde sklizeň konopí (září – říjen) a řada lidí si bude chtít konopnou mast doma vyrobit. Pokud jste semena nezaseli, nevadí, vydrží roky. (Každý předplatitel obdržel v balení letního dvojčísla dárek – sáček s konopnými semínky. – pozn.red.) Pokud si lidé pěstují konopí doma pod lampami, což je rovněž možné a pro řadu nemocných jiná alternativa nepřichází v úvahu, mohou mít sklizeň po celý rok.

Z jakého konopí se mast vyrábí?
K výrobě konopné masti potřebujeme odrůdy konopí plné léčivých kanabinoidů a s obsahem kanabinoidu THC rozhodně vyšším než 0, 3%. Dnes známe 60 kanabinoidů, z toho 5 je velmi intenzivně bádaných a čekají nás ještě velké objevy. Konopí s obsahem do 0,3% THC je velmi nepřesně nazývané technické konopí. Řada odrůd konopí s nízkým obsahem THC má vysoký léčivý potenciál, nemocné končetiny plné nekrotické tkáně nebo popáleniny by však taková konopná mast nevyléčila, stejně jako takové odrůdy konopí nevyléčí rakovinu. Pomohou velmi účinně např. lidem s epilepsií nebo poruchami spánku a řadou dalších chorob. Nejdůležitější při jaké – koliv léčbě je kvalitní celostní diagnostika, člověk není diagnóza!

Jakým způsobem se konopná mast vyrábí?
Nejsložitější výroba masti je pro běžné občany z extraktu konopí nebo za sucha vytřesené, v yplavené či mrazem získané pryskyřice s léčivými kanabinoidy. Nejtradičněji a z hlediska domácího vybavení nejsnáze se konopná mast vyrábí vařením. Tuto recepturu uvedu, nicméně v ytřesení, vyplavování a zmražení jsou jednoduché, účinné a ekonomicky vysoce efektivní a ekologické metody.

Z jakých částí konopí se mast vyrábí?
Konopnou mast lze vyrobit ze zelené sušiny (květu a listí) nebo ze semínek, resp. ze semen vylisovaného konopného oleje nebo konopný olej přidávat do mastí ze sušiny – pozor, tato mast s konopným olejem se rychle se kazí!

Přestože níže uvádím v ýrobu masti ze zelené sušiny, musím se u konopného semínka a oleje zastavit. V konopném semeni a konopném oleji není omamné THC zastoupeno, ale např. na ekzémy je – zejména u atopického ekzému – konopný olej velmi účinný a především nesmírně šetrný. Konopný olej zdraví velmi prospívá a neškodí jako kortikoidy, které na ekzémy lékaři často předepisují a škodí tak nemocným, mnohdy malým dětem. Konopný olej vyrábí řada kvalitních producentů, jako např. společnosti z aliance KonopAr.cz, což je symbolika pěstování konopí na jednom aru bez povolení a ohlášení úřadům, jak do 100 m2 povoluje zákon. Je zejména potřeba poděkovat firmě Cannaderm, která prosadila konopný olej do seznamu léčivých látek Státního ústavu pro kontrolu léčiv a stát jim jen házel klácky pod nohy, i když pracovali s tzv. technickým konopím. Právě firma Cannaderm se specializuje na výrobu masti z konopného oleje a jejich výrobky lze rovněž doporučit jako vysoce kvalitní. U neekzematických chorob kůže nebo popálenin je potřebná konopná mast s THC, která se v yrábí z květů a listí konopí

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like