Kávový klystýr – očistou k posílení imunity

2.9.2020

Když jsem byl požádán, abych pro časopis Nová Regena napsal do „kávového čísla“ něco málo o kávových klystýrech, dlouho jsem se nerozmýšlel. Tato procedura patří již několik let k rutině mých sobotních a nedělních dopolední a přikládám jí částečné zásluhy na svém zdravotním stavu. Jen doplním, že letos oslavím padesát let na tomto světě, a dodám, že má poslední návštěva lékařky se datuje do
minulého století.

Nepokládám kávový klystýr za všelék, ale do celkové skládačky mých rituálů prostě patří a vliv na lidský organismus (viz níže) a konkrétní orgány či orgánové soustavy prostě má. Tato procedura asi nebude pro každého, ale pokud trpíte nějakými zdravotními neduhy spojenými především s funkcí jater, žlučníku či střev nebo jen chcete pomoci očistě těla, pak bych vám ji doporučil. I když jsem sám o kávových klystýrech poprvé slyšel před přibližně deseti lety, k první aplikaci jsem se odhodlal až v okamžiku, kdy jsem se při studiu na Gersonově institutu seznámil s přesným protokolem. Protokol jsem upravil pro potřeby pracujícího jedince tak, aby měl především preventivní charakter, a mohu potvrdit, že funguje bezvadně! A jaké jsou výhody jeho pravidelné (1x měsíčně, 2x denně po 2 dny) aplikace?

Eliminace jedů z těla
Již zesnulý Max Gerson, velký propagátor kávových klystýrů, uváděl, že kofein a další účinné složky kávy stojí za extrémním zvýšením produkce glutathione S-transferázy (GST) v játrech. Tento enzym je pokládaný za nejsilnější a nejúčinnější, pokud se bavíme o schopnostech vázat na sebe toxiny a odvádět je z těla, bez toho, aby se tímto procesem zabývala naše játra. Podle studie National Research Council z roku 1982 dokáže kávový extrakt zvýšit produkci tohoto enzymu v játrech o 600 % a v tenkém střevě o 700 %! Efekt je díky aplikaci klystýru ještě výraznější, jelikož káva nemusí procházet celým zažívacím traktem a může působit rychleji a efektivněji přímo na játra a střeva.

Celková očista
Káva zároveň funguje adstringentně, a díky tomu pomáhá čistit stěnu tlustého střeva. Jak víte z mnoha článků publikovaných na VyvazeneZdravi.cz, čistota střev (tlustého i tenkého) a kvalitativní i kvantitativní složení našeho mikrobiomu je pro náš celkový zdravotní stav zásadní. Máte-li stěny střev obaleny nánosy nestrávené potravy (nedostatek trávicích enzymů, nesprávné složení mikrobiomu, špatné pH atd.), pak ve střevech dochází k fermentaci cukrů a nežádoucímu rozkladu bílkovin. Oba procesy stojí za produkcí toxinů, které jsou následně vstřebávány vašimi játry. Pravidelnou aplikací kávových klystýrů navíc dosáhnete zlepšení peristaltiky střev.

Stimulace produkce žluči
Kávový klystýr prokazatelně pomáhá ke zvýšené produkci žluči – ta odvádí z tlustého střeva toxiny, které tím pádem nezatěžují vaše játra. Většina chorob gastrointestinálního traktu je spojena právě s poruchami trávení a s nimi spojenou produkcí toxických sloučenin ve střevech.

Likvidace kvasinek Candida albicans a parazitů
Máte některý z následujících příznaků? Nafouklé břicho a/nebo bolesti břicha, bílý povlak na jazyku nebo uvnitř v ústech, svědění řitního otvoru, chronické záněty dutin, neustálý pocit únavy, bolesti hlavy, pálení žáhy, plynatost, špatné trávení, opary, kvasinková infekce na intimních místech, afty, změny nálad, problémy s pamětí a koncentrací, zvýšená citlivost na plísně, vlhko, znečištěné prostředí a cigarety či plíseň na nehtech? Pak je dost velká pravděpodobnost, že se vám ve střevech přemnožily kvasinky Candida albicans. Mimo nutnou úpravu stravy a aplikaci některých potravinových doplňků vám s likvidací pomůže právě kávový klystýr! Na internetu najdete na toto téma spousty uživatelských recenzí od lidí, kteří se sami touto metodou vyléčili.

Vedlejší efekty
Budete-li aplikovat kávový klystýr přesně podle návodu, nebudete mít žádné vedlejší problémy. Byl bych opatrný pouze v případě, že trpíte hemoroidy – jejich stav se u nešetrně provedeného klystýru (viz můj následný recept/protokol) může zhoršit. Osoby s chronickou zácpou mohou mít problémy s dlouhodobějším (15 minut) udržením klystýru ve střevech. Zde bych doporučil snížení dávky na takové množství, které jste schopni po dobu 15 minut udržet. Opakováním procedury by se množství mělo díky zlepšení peristaltiky a průchodnosti střev automaticky zvýšit.

Celý článek najdete v Nové Regeně 10/2020.

You Might Also Like