Jak být bohatý v nuzné době

30.3.2021

Udělala jsem před pár lety pokus a poslala do prostoru vzkaz, který zněl nějak takto: „Chci vidět, jak pracuje pakuo hojnosti, tak mi to, univerzum, ukaž. Jak mám jinak říkat lidem, že feng shui funguje, když to nemám sama odzkoušené?“

A tak jsem do oblasti hojnosti-zdraví-léčení umístila zlatý prstýnek se třemi zelenými kamínky, který mi kdysi přivezl jako mladé slečně táta z Bulharska, řetízek z bílého zlata s jedním malým briliantem a čekala jsem, co se bude dít… Netrvalo to ani měsíc a moje maminka mi věnovala prstýnek s briliantem po babičce s tím, že jsem teď na řadě, abych ho nosila. Za pár dní jsem – jen tak, z lásky – dostala od svého přítele prstýnek se třemi bílými kamínky a nakonec, o nějaký ten týden později, k narozeninám, ještě zlatý přívěsek s červeným kamínkem. Suma sumárum: dostala jsem zpět svou objednávku a ještě něco navrch.

Bohatství nejsou jen peníze
Proč jsem si do hojnosti místo šperků nedala radši peníze, za které bych si koupila, co chci, a nemusela čekat, co mi na základě vyslané objednávky přinese kvantová vlna zpět? Protože hojnost je nadstavba, zkvalitnění života. Také vnitřní bohatství, které se pak může zúročit do bohatství vnějšího. A proto jsou právě tady doma šperky, pěkná auta, lístky do opery, plesové šaty, večeře v dobrých restauracích, letenky do první třídy… Všechno, bez čeho se obejdeme, ale život je s tím moc příjemný.
V pakuu 4 je také doma element dřevo a s ním související pronikání (vítr) do všech stran, zdraví a léčení (a také vhodné místo pro domácí lékárničku, například). Co si z toho vzít do praktického života?

Jen to nejlepší je pro vás dobré
Minulý měsíc jsme se na těchto stránkách bavili o kořenech, předcích, návaznostech a „dřevěném“ pakuu 3. Když si je představíme jako kořeny stromu, tak čím budou hlubší a rozvětvenější pod zemí, tím větší, stabilnější a košatější a na květy a plody bohatší (pakuo 4) rostlina může být na povrchu. (Chci vám tím jen říct, že kořeny jsou důležité… a uvědomit si, na co navazuji, je důležité ještě víc. Pro osvěžení paměti mrkněte do minulého čísla.)
Představte si keř plný květů, strom obsypaný plody – to je hojnost v podání přírody. Ano, stačila by vám malá kytička nebo jedno jablko, ale univerzum toho má pro vás mnohem víc, než byste dokázali očichat nebo sníst. Není škoda se o všechno, co máme k dispozici, připravit buď svým omezeným myšlením, naučenými schématy, nebo prostorem, který je udělaný tak, že nám nekonečné možnosti ani neukáže?
Můžeme tedy začít dělat dobré feng shui a začít měnit prostor tak, aby svým působením změnil naše myšlení a chování, a díky tomu pak i kvalitu života. O to přece jde – posouvat možnosti stále k lepšímu všemi dostupnými způsoby. Něco se při tom naučíme a ještě nám bude líp. My se tady zabýváme hlavně prací s prostorem, i když, jak jste si možná všimli, občas zabrousíme i do jiných oblastí. Třeba zrovna v následujícím odstavci.

Celý článek najdete v Nové Regeně 04/2021.

You Might Also Like