Festival Evolution: Vaše zářijová zastávka s názvem Zdravý životní styl

9.8.2019

Zdravý životní styl se v poslední době skloňuje snad ve všech pádech, a je to dobře. Díky péči o své tělo se totiž cítíme i mnohem lépe a jsme spokojenější. Neznamená to ovšem odpírat si potěšení a žít asketicky, právě naopak. Festival Evolution, který se uskuteční o víkendu 21. – 22. 9. na Výstavišti v Praze Holešovicích, vám ukáže, jak na to.

Světová zdravotnická organizace vymezuje zdraví jako stav tělesné, duševní a sociální pohody, ne jen jako nepřítomnost nemoci. Zdravý životní styl potom zahrnuje převzetí zodpovědnosti za své zdraví ve formě vhodné výživy, fyzické aktivity, dostatečného odpočinku, ale také zvládání stresu a osobního rozvoje. Právě souhrn všech těchto přístupů v sobě spojuje v jeden celek Festival Evolution. Ten potěší svou nabídkou všechny bez rozdílu věku.

„Pokud přijdete nakupovat, najdete tu bohatou nabídku více než 250 vystavovatelů (přírodní kosmetika, kvalitní potraviny, BIO produkty, EKO drogerie, potřeby pro děti, BIO textil), kteří slibují festivalové slevy, vzorky a ochutnávky. Jestli míříte na přednášky, na 5 programových podiích se představí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků“. Připravujeme také praktické workshopy, ukázky vaření nebo lekce různých cvičení,“ říká ředitel a zakladatel festivalu Ctirad Hemelík o festivalu, který nese podtitul Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak.

Zdravé jídlo i pohyb

Festival je největší přehlídkou certifikovaných a bio potravin, skvěle zde nakoupíte farmářské produkty i ty s označením Fair Trade. Rozhodně doporučujeme nevynechat food zónu, ve které si kromě klasiky můžete pochutnat na vegetariánských, veganských nebo bezlepkových dobrotách. Velký prostor dostane na festivalu zdravá výživa, na přednáškách se bude hovořit o přínosech a rizicích různých výživových směrů, dojde na tradiční přírodní medicínu, nebudou chybět poradny pro zdraví, stejně jako babské rady a tipy na bylinky, které prospívají našemu zdraví.

Na festivalu si můžete zdarma vyzkoušet také různá cvičení, protáhnout se můžete na lekcích jógy, taiči nebo se naučit základům meditace.

Jak na sobě pracovat

Důležitou součástí zdravého životního stylu je tzv. stress management. Přece jen emocionální stres hraje důležitou roli u mnoha nemocí. Když jsme ve stresu, máme daleko větší náklonnost k přejídání se, můžeme mít problémy se spánkem nebo ve vztazích. Právě proto je důležité najít si čas i sami na sebe. Už z toho důvodu nemohou na festivalu zdravého životního stylu chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj, kteří vám poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se se zajímavými technikami práce s tělem i vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak

Podtitul „Festival pro všechny, kteří to vidí #ProsteJinak“ je více než výstižný. Výjimečný formát a multižánrový charakter festivalu umožní propojit tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně. Těšit se můžete na inovativní pohledy tradičních přístupů i na aktuální témata, abyste si mohli odnést praktické tipy na nápady, inspiraci nebo konkrétní výrobky. Více informací o festivalu včetně programové nabídky najdete na www.festivalevolution.cz.

You Might Also Like