Festival Evolution, vaše nezbytná jarní zastávka. Proč tam nesmíte chybět?

11.3.2019

Jaro, to je příliv nové energie, života a u někoho možná i rozhoupání se k dlouho odkládaným předsevzetím, třeba těch, která se týkají zdravého životního stylu. Pokud potřebujete trochu nastartovat, nenechte si ujít další ročník Festivalu Evolution, který se bude konat o víkendu 22. – 24. března na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Aby byl člověk spokojený a cítil se dobře po všech stránkách, je důležité, aby měl nejen dostatek pohybu, kvalitního jídla, ale také by měl mít pořádek sám v sobě. Všechny tyto aspekty propojuje Festival Evolution, který nevnímá pojem zdravý životní styl jen v souvislosti s kvalitními potravinami, ale také s ekologií a osobním rozvojem doplněný o trochu alternativy. Pokud je vám toto téma blízké, rozhodně si jeho datum zapište už nyní do diáře.

V rámci vystavovatelské části se představí okolo 450 vystavovatelů z domova i ze zahraničí v pěti tematických okruzích Bio styl, Zdraví, Eco World, Alternativa a Osobní rozvoj. „Najdete tu nejnovější produkty zdravé výživy, bio potravin, přírodní kosmetiky i praktické ekologické výrobky do domácnosti. A stranou nezůstanou ani novinky z oblasti výchovy a osobního rozvoje nebo témata, která vám umožní nahlédnout do sfér mimo každodenní realitu,“ říká zakladatel a ředitel festivalu Ctirad Hemelík a dodává, že pozadu nezůstane ani programová část s téměř 200 vystupujícími.

DSC_0082

Bio a eko není móda, je totiž normální

Zatímco v poslední době se z označení bio a eko stala synonyma moderního přístupu k životu, pro Festival Evolution jsou obě slova běžnou součástí každodenního života. Není mnoho akcí, kde si můžete nejen výhodně nakoupit kvalitní produkty a ještě se o nich něco dozvědět. Vše, o čem se bude na festivalu mluvit, můžete na místě také vyzkoušet nebo otestovat.

Ve food zóně můžete ochutnat vynikající raw dezerty, ale také veganské nebo vegetariánské speciality. Vyberou si ovšem tady i ti, kteří dávají přednost bezlepkové stravě. Pokud by vás zajímalo, jaké jsou přínosy nebo na druhou stranu negativa alternativních výživových směrů, doporučujeme navštívit některou z přednášek na toto téma. Jednu takovou povede například výživová poradkyně Pavla Široká, která promluví o rostlinné stravě a jejím vlivu na zdraví.

A protože k jaru neodmyslitelně patří taky bylinky, nemůže ani toto téma na festivalu chybět. Aneta Benediktová si připravila pro návštěvníky přednášky na téma Jarní hubnutí s bylinkami a Jaké byliny si na jaře naše tělo žádá, ve které se zaměří na jarní očistu.
Workshop spojený s přednáškou Bylinky pro ženy zase chystá Hana Jánská. „Budeme si povídat o bylinkách vhodných pro ženy. Zjistíme, jaké bylinky mohou být nápomocné při menstruačních potížích, problémech s otěhotněním nebo potížích v menopauze. Projdeme si zkrátka tím naším ženstvím od začátku až do konce a podíváme se na to, jak nám příroda může být v různých situacích nápomocna,“ říká tato poradkyně přírodní medicíny a dodává, že účastníci workshopu si odnesou vlastní detoxikační bylinnou směs.

Vynechat ovšem nelze ani oblast ekologie. Mezi vystavovateli najdete celou řadu firem, které neustále přicházejí na trh s novinkami, které mají odlehčit naší planetě. Dozvíte se například, jak vypadá ekologická a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo – obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost. I když můžete mít pocit, že stav naší planety jako jednotlivec neovlivníte, jste na omylu. Každá malá změna totiž může výrazně ovlivnit naši budoucnost. A kde jinde začít, než u sebe, ve své rodině a domácnosti. O důvod víc, proč právě tuto část nenechat bez povšimnutí.

_DSC4774 kopie
Univerzální rady na štěstí neexistují

Alespoň to tvrdí jeden z přednášejících, kouč Ivo Janeček, který bude mít na festivalu přednášku s názvem Jak souvisí vědomý sex a jízda na motorce? Z dalších koučů, kteří na festivalu vystoupí v sekci Osobního rozvoje, se můžete těšit na Aleše Kalinu nebo Jana Mühlfeita a Kateřinu Novotnou. Poznat zde můžete i lektory ze Sociální kliniky, jejímž posláním je poskytovat kvalitní terapeutické služby lidem, kteří se nacházejí v náročné životní situaci a nemohou si tyto služby z finančních důvodů dovolit. Přesto na sobě chtějí pracovat, hledají změnu a uvědomují si díl své zodpovědnosti.

Kromě přednášek, seminářů a uměleckých vystoupení nebudou chybět také konzultace a poradenství, kuchařská dema, ukázkové lekce cvičení, praktické workshopy nebo programy pro děti. Více informací o festivalu najdete na www.festivalevolution.cz.

You Might Also Like