Feng shui pro život – Jak se dobře přestěhovat

3.9.2012

Jak se cítíte, když se vrátíte domů z dlouhé cesty? Těšíte se? Dýchne na vás známé prostředí, nebo si musíte nějakou dobu zvykat, že jste zase doma?


„Cizincův” rituál
Postupem let jsem se naučila jednu věc: kdykoliv přijíždím z delší cesty domů, po odemknutí dveří udělám vždycky to samé – položím v předsíni tašky, zavřu za sebou a aniž bych se svlékla, jdu se projít bytem. Chodím všemi místnostmi, nasávám atmosféru a dívám se na svůj byt očima cizince. Pokaždé tak „vychytám“ věci, které v prostoru neladí, chtějí vyměnit, přestavit, změnit… Co lze, udělám okamžitě, ještě oblečená do kabátu. Zbytek se snažím zapamatovat a udělat, co nejdřív to jde. Nenechte se ničím vyrušit, jak se totiž doma začnete chovat jako doma a vrátíte do zaběhaných kolejí, už nic neuvidíte. Poznatky, které tak získáte, jsou velice cenné. Nemusíte si hned zvát domů nějakého odborníka, ručím vám za to, že na leccos přijdete sami. Já jsem teď taky trochu cestovala a když jsem přijela na skok domů, byla jsem překvapená – když jsem procházela ještě v bundě svým bytem, skoro jsem se divila: “Jaká osoba to tady bydlí? Co je to za divné barvy?” Říkala jsem si. Bylo jasné, že stěhování je na spadnutí. Můj byt už tu začíná být pro někoho jiného…

Kdy začít přemýšlet nad stěhováním?
Vraťme se ale k dovolené a k návratům. Návrat z dovolené, zvlášť z té, na které se nám líbilo a trvala alespoň dva, nejlépe tři týdny, a dělali jsme na ní úplně jiné věci, než jsme zvyklí (jednadvacet dní je doba změn), je pro nás velkou šancí začít dělat věci jinak a vybočit ze stereotypů. Všechno máme takové „rozvířené“, takže to půjde snadněji. Pokud objevíte, co všechno by se doma dalo uklidit, předělat, přestavět a hned se do toho pustíte, pomůže vám to při zakládání nového životního cyklu také. Vždyť náš prostor je jen takový větší obal pro vaše tělo. Pokud se vám doma nelíbí a musíte si vždycky dlouho zvykat, měli byste se možná zamyslet, jestli není na čase změnit působiště. Už za dva roky po přestěhování do nového prostoru totiž budete žít plně karmu svého nového domova. I proto velcí mistři nebo duchovní lidé v minulosti stále putovali a nezůstávali na jednom místě dlouho. Nemohla tak vzniknout připoutanost ani k místu, ani k lidem.

Sama znám pár lidí, kteří se každé dva roky stěhují. Nevědí, proč to dělají, prostě najednou začnou mít potřebu žít někde jinde. Má to své výhody: stěhování je sice nepohodlné, ale zase vás donutí udělat ve věcech pořádek. Člověk toho nikdy tolik nevyhodí jako ve chvíli, kdy se stěhuje.

[hidepost=0][/hidepost]

 

You Might Also Like