Feng shui pro život – Energie roku 2013

4.2.2013

Stejně jako se mění roční období, mění se i energie v prostoru. Spočítat je umí takzvaná létající hvězda feng shui. V asijských domácnostech každý rok 4. února (čínský začátek jara) přestavují nábytek, posunují s věcmi, instalují nové dekorace. Reagují na změnu roč ních energií. I kdybyste na létající hvězdy nevěřili a energie vám nic neříkaly, má to i tak výhodu. I s drobnými změnami se totiž opravdu proudění energie v prostoru změní, a vy se na svůj byt budete moci podívat novýma očima. Někdy stačí jen výměna barevných polštářků nebo jiná, drobnější změna. Změny můžete dělat intuitivně (každý máme alespoň trochu cit pro prostor), lepší ale bude, pokud pár změn uděláte podle doporučení starých mistrů a energii zharmonizujeme tak, aby se nám příští rok žilo co nejlépe a nejharmoničtěji. Jak se nám tedy přeskupí v bytě energie létající hvězdy v roce 2013? A s čím přijde do života vládce roku, vodní had?

Všeho nadvakrát
Stane se to jednou za devět let, zato s železnou pravidelností. Tento rok se létající hvězdy vrátí tam, kde jsou doma. Zdálo by se, že je tedy všechno v pořádku… jenže není. V minulých letech to bylo s harmonizací jednotlivých sektorů jednoduché. Věděli jsme, co prospívá, co brzdí. Tentokrát budeme muset napnout všechny síly, abychom harmonizaci zvládli. Proč? Letos je totiž to samé, co je dobře, také špatně. Jak z toho ven? Pár triků vám poradím, ale to nejdůležitější bude stejně na vás.

Jak to zvládnout? Přiměřeně!
Vtip tkví v tom, že potřebujete být v rovnováze, a to ve všech oblastech života. Heslem roku 2013 bude přiměřenost a hledání vlastní, vnitřní životní cesty. Pokud jí dokážete dosáhnout, bude to pro vás nádherný a hojností naplněný rok. A co nám ještě přinesou energie roku? Vodní had je velice inteligentní a jeho energie bude úplně jiná než v roce předchozím, který vynesl všechny dlouho neřešené věci na světlo. Vodní had si s tím vším musí poradit sám a také bude mít tendenci, na rozdíl od draka, věci zase pěkně zamést zpátky pod koberec. V loňském roce jsme mohli očekávat pomoc bližních a univerza, letos budeme muset všechno zvládnout sami. Jít do sebe, najít rovnováhu ve všech oblastech života a svou vlastní cestu. Jak se s novými energiemi vyrovnat v prostoru Nemusíte být odborníky na feng shui, úplně vám bude stačit kompas, abyste se dokázali v bytě zorientovat a věděli, kde jsou které světové strany. Pojďme se podívat, co od nich můžeme očekávat. Zaměřte se hlavně na ložnice, kuchyni (nebo obývací pokoj, podle toho, kde jako rodina trávíte společně nejvíc času) a hlavní vchod vašeho domova.

Střed:
Nejhorší smůlovatá a neštěstí přinášející létající hvězda, zemská žlutá, letos potrápí všechny středy, což není moc dobrá zpráva, protože se jí nikdo z nás nevyhne. Navíc přilétá do sektoru, kde je doma, takže se její síla ještě umocní. Co s tím? Udržujte tuto oblast tichou a pokud možno neaktivní. Hlasitě puštěnou televizí, rádiem nebo hlukem si uděláte medvědí službu. Zavřete dveře, nechte tuto oblast co nejklidnější a taky se zde vyhněte všem stavebním pracím. Tuto oblast bude nejlépe harmonizovat všech pět elementů dohromady. Můžete si je poskládat, nakreslit nebo najít podle svých představ. Dobře se tu pro letošek bude cítit strom života.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like