Energie Berana

20.4.2011

vám může přinést sílu, inspiraci, odvahu, nadšení a rozhodnutí v mnoha věcech. Využijte ji k tomu, abyste začali, čeho chcete dosáhnout, či ukončili, co vás brzdí.

Beran, jakožto první znamení zvěrokruhu, představuje zrození, prvotní energii velmi dynamickou a silnou. Představme si pučící jarní sílu, kdy se pupeny nalévají, semena klíčí a vyrážejí ještě zpod sněhu či hlíny na světlo. Příroda se dává do pohybu, vítězí nad zimou a spánkem, síla dne se vyrovnává síle noci a začíná nový energetický cyklus. A jako příroda, tak i člověk se probouzí ze zimní otupělosti, vrhá se do spousty činností a aktivit, vše se dává do pohybu. To je princip znamení Berana, znamení ohnivého, znamení světla, neustálé aktivity a nových impulsů. Letos vstupuje Slunce do znamení Berana 21. března v 00:20 hod. SEČ a zůstane tam až do 20.dubna, 11:17 hod. SELČ. Právě pod vlivem energie znamení Berana se mnohdy do všeho vrháme s překvapivě probuzenou silou, nadšením a vervou, která se však může záhy ukázat jako zbrklost. Tím si můžeme také přivodit nejrůznější úrazy a nepříjemnosti, kterým ale s radostí prvotního impulsu k aktivitě statečně čelíme. Nicméně pokud to přeženeme, ohrožujeme své psychické i fyzické zdraví. Pak nastává to, čemu se říká jarní únava. Bez rozmyslu, střemhlav vypuštěná energie se brzo vyčerpá. Právě v období průchodu Slunce znamením Berana také více pociťujeme bolesti hlavy, sníženou imunitu (nastává čas alergické pylové rýmy), stíhají nás virózy, horečky, neuralgie a onemocnění hlavy v psychickém i fyzickém smyslu. Těmto věcem můžeme částečně předejít, pokud si vše dobře naplánujeme a reálně zvážíme své síly.

Beran ovládá hlavu
Znamení Berana ovládá hlavu, mozkové hemisféry, horní čelist, oči a tváře. Už lehké nachlazení může vyvolat u Berana vysokou teplotu, na niž trpí více než jiná znamení. Ale také horečnatá onemocnění, a stejně tak infekce, Berani lehce překonávají. Berani také často trpí na encefalitidy, závratě, migrény, návaly krve do hlavy, krvácení z nosu a různá další onemocnění obličejové i mozkové části hlavy. Toto vše právě podporují i negativnější vlastnosti Berana, které by se měl učit zpracovávat, jako bojovnost, agresivita, netrpělivost, sobectví, neopatrnost, arogance, bezohlednost, hněv a zlost. Tyto vlastnosti pak mají také negativní vliv na funkci žlučníku, jater a ledvin. Potíže se často mohou objevovat jako tlak pod hrudní kostí, bolest v hrudi (zvláště na pravé straně, až po lopatky) a nevolnost. Obtíže se žlučníkem se pak jen řetězí v dalších projevech, jako jsou kožní problémy, bolest kyčlí či tenisový loket.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like