Což takhle dát si chřest?

23.4.2013

Chřest patří k nejjemnější jarní lahůdkové zelenině, která se však může pyšnit i širokým léčebným působením a právě o něm, si povíme v dnešním článku…

Na co je chřest bohatý?
Chřest obsahuje bílkoviny, tuky, uhlovodany, vápník, železo, hořčík, zinek, draslík, síru, fosfor, vitamín C, A, E a vitamíny skupiny B, alkaloid asparagin (alkaloidy jsou látky, které jsou přítomné v živých rostlinách, obsahují aktivní sílu života rostliny, bez které nemůže růst ani zůstat na živu), glykosid coniferin a vanilin. Bobule chřestu obsahují oranžové barvivo spargaurin.

Léčebné působení této zeleniny
Chřest vyniká svými močopudnými účinky, pomáhá vylučovat vodu, harmonizovat ledviny. Dále detoxikuje organismus, urychluje látkovou výměnu, celkově posiluje imunitu, má i protinádorové působení.

Chřest a močový systém
Šťáva z chřestu je úžasný močopudný prostředek, čistí a celkově posiluje močový měchýř i ledviny.  Pro tyto účely vždy šťávu z chřestu kombinujeme se šťávou z mrkve, poněvadž, samotná je na ledviny velmi silná.

Ledvinový nápoj
Potřebujeme: 2 dl mrkvové šťávy, 1 dl šťávy z chřestu
Postup: Obě přísady smícháme dohromady, hotový šejk popíjíme po douškách po dobu 3 týdnů.

Chřest a kožní onemocnění
Tato zelenina celkově detoxikuje organismus, což velmi příznivě působí na kožní problémy. Při ekzémech, alergiích, lupénce či dalších chronických neduzích si můžeme pomoci popíjením tohoto nápoje.

Detoxikační šejk
Potřebujeme: 2 dl mrkvové šťávy, 1 dl chřestové šťávy, 1 dl šťávy z červené řepy, 1 lžíci šťávy z kopřiv, 1 lžíci citrónové šťávy

Postup: Ingredience smícháme dohromady, hotový nápoj popíjíme po douškách po dobu 20 dní.

TIP: Účinek nápoje si zvýšíme, když na dobu 5 týdnů přejdeme na veganskou stravu, pak je úspěch zaručen.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like