Bylinky prohřáté africkým sluncem

20.4.2013

Po staletí Afrika uchvacovala svět svou překrásnou přírodou, starodávnými civilizacemi, hypnotizující hudbou, ale i dnes patří k nejvíce fascinujícím kontinentům světa. Já na Africe miluji barevnost, její léčivé rostliny mi ji svými vůněmi, chutí a barvou hrozně připomínají. V minulém čísle jsme si představili ROOIBOS, dnes se dozvíte, jak vám může být prospěšný HONEYBUSH.

Honeybush – nápoj, co chutná po medu
Honeybush je asi 60 cm vysoký keř, který paří ke stejné čeledi jako rooibos. Na rozdíl od něj však roste výhradně divoce, dosud odolal všem pokusům vypěstovat jej uměle. Rostlina obvykle ihned odumře, dostane-li se do styku s hnojivem a pesticidy. Proto se medový keř sklízí dosud pouze ve volné přírodě. Roste na menších plochách jen ve vyšších oblastech, a proto je jeho sklizeň fyzicky náročná.

Léčivé účinky tohoto nápoje
Honeybush se může pyšnit jemně nasládlou medovou vůni i chutí. Je ceněn pro svůj vysoký obsah přírodních antioxidantů. Mezi důležité prvky, které tato droga obsahuje, patří vápník, železo, hořčík, měď, mangan, zinek, draslík. Vědecké výzkumy v něm prokázaly také výskyt pinitolu, který má příznivý vliv na snížení hladiny cukru v krvi a rozpouštění hlenů. Rovněž pomáhá regulovat menstruační cyklus, snižuje výskyt osteoporózy. Díky nízkému obsahu tříslovin je tento nápoj velmi vhodný pro děti a pacienty s kardiovaskulárními a zažívacími problémy. Dále se cení jeho protizánětlivé, protiplísňové a antidepresivní účinky. Honeybush neobsahuje kofein.

Honeybush uklidňuje podrážděný žaludek
Medový nápoj obsahuje minimum tříslovin, proto je vhodný pro lidi s choulostivým žaludkem. Uklidňuje bolesti břicha, poruchy trávení, průjmy.

Pryč se zácpou
Potřebujeme: 2 dl vlažného honeybushe, 1 lžíci lněného semene

Postup: Při potížích zapijeme vlažným nápojem 1 lžíci lněného semene. Podle potíží opakujeme 2 – 3 x denně.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like