Bylinková kosmetika

2.2.2012

I když je na trhu nepřeberné množství kvalitních kosmetických přípravků, které nám pomáhají pečovat o vlastní krásu, měli bychom vědět, že přirozenou přírodní svěžest si můžeme jednoduše vyrobit sami, přísady na nás čekají na zahrádce, ve spíži či v ledničce. Připravila jsem pro vás recepty, které s oblibou používaly naše babičky.

Co všechno prozradí vzhled kůže
Kůže je největším orgánem lidského těla. Často se o ní mluví jako o dýchacím orgánu nebo druhých plicích. Přijímá kyslík a vlhkost z atmosféry, vylučuje z těla různé druhy škodlivin, oxid uhličitý, metabolity. Brání průniku cizích těles a nebezpečných bakterií do těla. Kůže je zrcadlem zdravotního stavu pacienta. Různé formy akné a ekzémů naznačují, že ledviny nepracují tak, jak by měly. Lupénka, plísně a kožní alergické reakce zase značí problémy s játry. Novorozenec má kůži hebkou a růžovou. Pomalým stárnutím se však tento obal mění, ztrácí vlhkost, vláčnost a elasticitu a odolnost. Na kůži se odráží věk, ochabuje a přibývají vrásky, váčky a rýhy.

Typy pleti
Kosmetika rozlišuje 4 základní typy pleti. Pojďme si je rozlišit a charakterizovat.

Normální pleť
Má krásně růžovou barvu, je dobře prokrvená a svěží. Nemá nijak zvýšené nároky na péči.

Suchá pleť
Tento typ pleti trpí častým podrážděním a je obvykle dosti přecitlivělý. Má sklon k tvorbě drobných šupinek. V obličeji jsou většinou postiženy oblasti očí a čela. Této pokožce chybí pružnost. Citlivé kůži je nutné dodat vlhkost a tuk. Kůže potřebuje vodu jak zevnitř, tak i zvnějšku. Tudíž je důležitý dostatečný přísun tekutin a 2× den – ně si oplachovat obličej a dekolt čistou vodou, kterou neotíráme, nýbrž ji necháme vsáknout do kůže a potom ošetříme krémem nebo olejem. Tělo si můžeme hydratovat a vyživit velmi jednoduše – po sprše si vmasírujeme olej do vlhké pokožky.

Mastná pleť
Tento typ se vyznačuje lesklou a nečistou pokožkou. Působí jako špatně prokrvená a má sklon k tvorbě rozšířených pórů a pupínků. Mastné pleti se často doporučují kosmetické přípravky, které vysoušejí. Zprvu sice pomůžou snížit výskyt akné, ale při dlouhodobém používání se dosáhne pravého opaku. Mazové žlázky začnou reagovat na vysoušení, tedy odběr tuku jeho zesílenou produkcí, což situaci mnohem zhorší. Tento typ kůže potřebuje velmi jemnou péči, aby se vylučování mazových žláz normalizovalo. Kvalitní pitný režim je velmi důležitý.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like