Býk a jeho stabilizující energie, rozvaha i smyslnost

17.5.2011

Barevná nádhera a vůně květů, bzukot včel, vyhřáté meze a stále delší a teplejší noci dráždí všechny smysly. Příroda nám nechává vychutnat své rozbujelé krásy. Požitek, smyslnost a radost z hmatatelných věcí je téma májového Býka. Prudká jarní energie Berana se ve znamení Býka již stabilizuje a nabírá sílu a intenzitu. Princip Býka už není tak bojovný, bezhlavě odvážný a nadšený jako u Berana, ale coby pevné zemské znamení představuje spíše hromadění a zachování sil. S energií dynamickou a stabilizovanou je Býk schopen dotvářet a nadále obstarávat, co bylo započato. Ať jde o semínko či myšlenku, Býk je nechává vzklíčit, formuje je a obhospodařuje, aby nepřišly na zmar. Pevné zemské znamení Býka představuje stálost a vytrvalost, vládnoucí planeta Venuše mu k tomu přidává smysl pro hodnotu a krásu. V období znamení Býka hromadíme zdroje, aktivizujeme organismus. Zvyšují se fyziologické potřeby – hlad, žízeň, pohlavní pudovost. Letos prochází Slunce znamením Býka od 20. dubna 11:17 hod. do 21. května 10:21 hod. SELČ.

Býci jsou skvělými hospodáři, v podstatě mají dobráckou povahu, jsou klidní (ale dobrá rada je – dlouhodobě nedráždit, neb někdo upouští přetlak pravidelně, jiného se věci vůbec nedotknou, ale pro Býky s většinou mlčenlivým postojem platí obzvláště pravidlo „poslední kapky“, protože když ta přeteče… podobá se to nejspíše výbuchu Papinova tlakového hrnce). Býk je rozvážný realista, vytrvalý, pečlivý, trpělivý, stálý, odolný a smyslný. Miluje svou rodinu a domov, který bude zařízen kvalitními věcmi a materiály, dobré jídlo, přírodu, dotyky a vůbec rozkoše těla, libé zvuky, oku lahodící tvary, spíše zemité barvy – hlavně zelené a hnědé tóny – ale uklidní ho i jemné odstíny modré oblohy a světle růžová barva.

Nezřídka se však jeho smyslové libůstky mohou zvrátit až v extrémní poživačnost, hlavně v jídle, sexu a lpění na hmotných věcech. Větší střídmost ve všech směrech jim rozhodně neuškodí. Také konzervativizmus, strnulost, lenost, pohodlnost a závist mohou patřit ke stinným stránkám Býka.

Vládnoucí planeta Býka Venuše mu dává charakteristickou vlastnost – cit pro hmotu, tvar, hodnotu. V Beranu symbolicky získáváme myšlenku a inspiraci, Býk je realizátor, který ji umí zhmotnit. Proto jsou Býci nejlepší bankéři, obchodníci s realitami, zemědělci, pěstitelé i fyzioterapeuti. Venuše vládne i umělecké a estetické stránce, a spo – lu se schopností dávat věcem formu, Býci bývají skvělí kadeřníci, vizážisté, krejčové a umělci vůbec. Energie Býka se tedy dá shrnout několika slovy – schopnost dávat věcem tvar – zkusme ji koncem dubna a v květnu využít i my ostatní k realizování svých myšlenek a rozhodnutí.

[hidepost=0][/hidepost]

You Might Also Like